Розвиток подій у Південній Кореї, ймовірно, застав Вашингтон зненацька — це тривожна реальність для збройних сил Сполучених Штатів, які розмістили в цій країні майже 30 тисяч солдатів і найбільшу військову базу за межами країни. Про це пише CNN, вказуючи, що ці потрясіння можуть мати серйозні наслідки в момент поглиблення геополітичних розломів в Азії, де Північна Корея і Китай зміцнюють свою співпрацю з Росією, яка веде війну проти України, передають Патріоти України.
У Пхеньяні, Пекіні та Москві стежать за тим, що відбувається в Сеулі, очікуючи, що ситуація підірве ключовий оплот влади США в регіоні. Також наголошується, що Північна Корея може спробувати використати політичний хаос у Південній Кореї у своїх інтересах.
«Будь-яка нестабільність у Південній Кореї має серйозні наслідки для нашої політики в Індо-Тихоокеанському регіоні», — заявив CNN полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон.
За його словами, що нестабільніша ситуація в Південній Кореї, тим гірше для Америки, яка має свої політичні цілі в цьому регіоні. Журналісти вказують, що президент США Джо Байден працював над зміцненням партнерства США з Південною Кореєю і називав південнокорейського лідера «великим другом».
Експерти вважають, що дії південнокорейського лідера Юн Сок Йоля, імовірно, поставлять під сумнів надійність і передбачуваність Південної Кореї як союзника і партнера в очах Сполучених Штатів і Японії.
Крім того, політичний хаос у Південній Кореї відкриває перед диктатором Північної Кореї Кім Чен Ином потенційну можливість отримати з нього вигоду. Північнокорейський диктатор, зокрема, висміює демократичну систему Південної Кореї щоразу, коли в Сеулі неспокійно.
За можливою зміною керівництва в Південній Кореї пильно стежать також у Пекіні та Москві, де проти військової присутності США в Азії.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін і його чиновники особливо з гнівом спостерігають за тим, як США зміцнюють партнерські відносини з союзниками в регіоні, пише BBC. А Юн Сок Йоль, чия позиція щодо Північної Кореї була більш жорстка, ніж у його попередників, був вірним партнером США.
Уряд південнокорейського лідера також висловлював припущення, що розміщення північнокорейських військ в Україні може змусити країну переглянути рівень військової підтримки. Усе це, кажуть експерти, підвищує міжнародні ставки в поточній політичній ситуації, незалежно від того, чим усе закінчиться для Юн Сок Йоля.
Росія готується розширити фронт бойових дій до адмінкордонів Дніпропетровської області, використовуючи це як інструмент тиску на Україну та її західних союзників. Про це розповів військовий аналітик Дмитро Снєгірьов в етері КИЇВ24, передають Патріоти У...
Політолог Олег Саакян в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що, ймовірно, США перейдуть до формату крапельної підтримки України та поступового дистанціювання від російсько-української війни, передають Патріоти України. "Заява Віткоффа означає, що Трам...