У Литві розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot. Такі дії є відповіддю на заклики країн Балтії посилити обороноздатність Європи в регіоні. Про це пише Newsweek, передають Патріоти України.
Як повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, системи ППО введуть в експлуатацію пізніше цього року. Під час Вільнюського саміту влітку минулого року країни НАТО домовилися про створення ротаційної системи, в рамках якої члени Альянсу розгортатимуть засоби протиповітряної оборони в країнах Балтії на певний період часу.
Анушаускас не повідомив, які саме західні країни беруть участь у першому раунді розгортання систем ППО в Литві, але сказав, що обладнання включає в себе зенітно-ракетні комплекси Patriot.
"Очікується, що цей принцип не буде одноразовим на кілька місяців, а охопить весь рік і значно підвищить наші можливості протиповітряної оборони", ‒ сказав Анушаускас.
"Я сприймаю сьогоднішню ситуацію як велику спокусу для Росії напасти на Захід і країни НАТО, оскільки вони бачать нашу нерішучість у підтримці України", – сказала експрезидентка Литви Даля Грибаускайте, яка зустрічалася з Путіним, коли перебувала на посаді.
Грибаускайте також назвала нинішні коливання щодо допомоги Україні "великою стратегічною і тактичною помилкою, тому що рано чи пізно він (Путін – ред.) побачить вікно можливостей і піде на це". З її слів, вже занадто пізно для стримування, а натомість необхідно посилити захист – і терміново.
"Тому що у нас не буде навіть дня. Зовнішні території мають ширину 300 кілометрів, і йдеться не про дні чи тижні, а про години", – зазначила експрезидентка Литви. НАТО посилює свою присутність за допомогою бойових груп у кожній із трьох балтійських держав. Але лідери цих держав скаржаться, що деякі члени Альянсу, здається, досі не усвідомлюють загрози.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...