Німеччина пообіцяла надіслати деякі власні системи ППО Україні, а також залучити до цього інших союзників. Водночас майже ніхто не наслідує приклад Берліна. Про це пише видання Politico.
Німеччина передала Україні 3 з 11 батарей Patriot американського виробництва. Також Берлін поставив понад 50 систем ППО малої дальності Gepard і ракети "повітря-повітря" для захисту від балістичних ракет, бомб і БПЛА.
"Протягом кількох тижнів високопоставлені німецькі політики - головним чином міністр закордонних справ Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус - вимагали від союзників виконати свої зобов’язання щодо передачі Україні батарей Patriot", - пише видання.
Проте реакція з боку інших країн не виправдалася. "Німеччина витратила останній місяць на обговорення своєї ініціативи "Негайні дії щодо протиповітряної оборони", але країни-партнери не бажають відправляти вкрай необхідні батареї Україні, повідомили двоє людей, знайомих з переговорами", - зазначає Politico.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що "є системи, які можуть надати Україні". Але узгодити, як вони потраплять до рук ЗСУ, не так просто.
Міноборони Німеччини повідомило, що Бельгія, Данія, Норвегія, Канада і Нідерланди взяли на себе зобов'язання щодо фінансування, а Франція, Іспанія, Румунія, Литва, Бельгія, США і Велика Британія пообіцяли надати матеріали і ракети. Латвія теж хоче приєднатися до програми, сказали там.
Жителі Бєлгородської області РФ відчувають радість, коли українські дрони долітають до Москви, де люди продовжують жити безтурботним життям далеко від лінії фронту. Про це розповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО),...
Голова Національної поліції України Іван Вигівський зазначив 1 млн 465 тис. 392 грн доходів в електронній декларації про майно і доходи за 2024 рік. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру декларацій, передають Патріоти України. У 2024 році за...