Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна веде "дуже інтенсивні" переговори, щоб Україна продовжила транзит російського газу в 2025 році, передають Патріоти України з посиланням на "Голос Америки"
Контракт між Україною та Росією на транзит газу спливає 1 січня 2025 року. Україна заявила, що не планує подовжувати дію контракту.
За словами Фіцо, Словаччина проводить "дуже інтенсивні" переговори щодо збереження постачання.
"Ми не бачимо причин платити за газ більше через геополітичні обставини", – заявив словацький прем’єр на пресконференції 13 грудня, звинувачуючи Захід у тиску щодо газотранзиту.
Європейський Союз вже підготувався до зупинки транзиту. Частка російського газу в Європі знизилась до 6%, а російського газу, що йде через Україну – до 4%. Найбільш вразливими вважаються Австрія та Словаччина, які закуповували понад 90% газу з Росії в 2023 році. Єврокомісар із питань енергетики Ден Йоргенсен підтвердив, що ЄС активно готується до повного завершення газового співробітництва з Росією.
Одночасно, як словацькі видання Denník N та STVR, президент Словаччини Петер Пеллегріні вважає, що Україні "доведеться піти на часткові територіальні втрати" для завершення війни.
"Коли йдеться про мир, я вважаю, що потрібно зберігати реалізм. На сьогодні, ймовірно, ніхто в Європі серед розсудливих людей не вірить, що вдасться досягти миру без якихось часткових територіальних втрат для України", - зазначив словацький президент.
Пеллегріні зауважив, що його думка ґрунтується на щоденній інформації про ситуацію на фронті.
Він також заявив, що непокоється про те, що коли закінчиться війна в Україні, "до Словаччини може потрапити зброя та різні групи людей".
Пеллегріні також закликав Україну та Росію якнайшвидше розпочати мирні переговори.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...