Під час виступу в парламенті у вівторок, 18 квітня, Пашинян сказав, що мирна угода між Вірменією та Азербайджаном можлива, якщо обидві країни «чітко визнають територіальну цілісність одна одної і раз і назавжди пообіцяють відмовитись від територіальних претензій», передають Патріоти України.
За словами прем'єра, він хоче «зробити усе можливе» для якнайшвидшого підписання мирної угоди. «Хочу підтвердити, що Республіка Вірменія повністю визнає територіальну цілісність Азербайджану. Ми очікуємо, що Азербайджан зробить те саме, визнавши всю територію Вірменської РСР як Республіку Вірменія», — сказав Пашинян.
Він додав, що, перш ніж обговорювати «статус Б», потрібно «закріпити статус А», а в питанні Нагірного Карабаху Вірменія «ніколи публічно не приймала статус А», чим «обдурила себе, народ Вірменії та народ Нагірного Карабаху».
Президент Азербайджану Ільхам Алієв після цього заявив, що вірмени в Нагірному Карабаху мають прийняти азербайджанське громадянство або виїхати, а дві країни збираються «найближчим часом підписати мирну угоду, щоб покласти край конфлікту».
Азербайджанський високопосадовець на умовах анонімності сказав Politico, що Баку вітає останні заяви Єревана і «сподівається, що Пашинян готовий підписати угоду».
За підсумками повномасштабного військового конфлікту в Нагірному Карабаху, який поновився у вересні 2020 року, Єреван, Баку та Москва підписали угоду про припинення бойових дій.
Згідно з угодою, Азербайджан зберіг за собою території Нагірного Карабаху, завойовані за 44 дні війни, а Єреван зобов’язався передати Баку частину інших територій, які Вірменія контролювала з 1994 року (зокрема Агдамський, Кельбаджарський та Лачинський, а також частину Газахського району). Росія отримала право розгорнути в регіоні нібито «миротворчий контингент» на п’ять років.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...