Передача українських полонених Угорщині перетворюється на драматичний детектив, - ГУР Міноборони

Українських військовополонених не звільнили після того, як передали з Росії до Угорщини. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву представника ГУР Андрія Юсова.

"Є інформація, зокрема від родичів кількох полонених, що насправді вони не були звільненні увесь цей час. Вони перебували в умовах під наглядом, контакт і зв’язок був обмежений. Зв’язок з рідними у присутності третіх осіб, лімітований", - сказав він.

Юсов зазначив, що в України є попередній список полонених, яких передали Угорщині, але поки підтвердити їх вона не може. "У нас є попередній список, втім отриманий з різних джерел, зокрема оперативними каналами. Ми не можемо називати його офіційним. Є список тих осіб, яких Угорщина запитувала у Росії декілька місяців тому - там було 13 прізвищ. Є список з, ймовірно, одинадцятьма, які були передані", - сказав він.

У ГУР пояснили, що згідно з міжнародним правом, цим питанням мав би займатися Міжнародний комітет Червоного Хреста, якому б країна-агресор Росія та Угорщина, яка є підписантом усіх угод, зокрема Женевської конвенції, мали б надати необхідні дані.

При цьому навіть РФ офіційно нічого не повідомляє. "Те, що ми взагалі обговорюємо цю ситуацію, дуже прикро. Бо подія, яка могла б бути абсолютно позитивною, перетворюється на якийсь драматичний детектив з дуже відчутним політичним підтекстом. Насамперед з боку Росії, яка проводить ІПСО", - сказав він.

Юсов зазначив, що Україна, зокрема, й родичі, повинні отримати комунікацію з усіма звільненими з полону. Він зауважив, що українська сторона знала про російську спецоперацію з передачі українських військовополонених Угорщині ще до офіційних заяв. Київ подавав запити щодо підтвердження чи спростування цих даних, але Будапешт заперечував факт операції.

Так, спершу інформацію поширили у ЗМІ, потім оприлюднила і РПЦ, а вже після цього з'явились коментарі угорської сторони. "Спочатку казали, що вони військовополонені, потім, що вони - вільні люди, що вони самі звернулись. Але ми розуміємо, що це не так. Був запит з боку Угорщини, конкретно стосовно військовополонених. Цьому є підтвердження, у тому числі документально", - сказав він.

Замах на прем'єра Фіцо: У Словаччині припускають, що нападник діяв не один

неділя, 19 травень 2024, 23:16

Міністр внутрішніх справ Словаччини Матуш Шутай Ешток припускає, що нападник на прем'єр-міністра Роберта Фіцо мав спільників. Про це повідомляє Dennik N, передають Патріоти України. "Є версія, що зловмисник був у певній групі людей, які, ймовірно, жарт...

Голова МЗС Латвії пробігла півмарафон заради збору коштів на дрони для захисників України

неділя, 19 травень 2024, 21:17

Міністерка закордонних справ Латвії взяла участь у Ризькому марафоні задля збору коштів на дрони для України, та подолала дистанцію півмарафону – 21 кілометр. У суботу Байба Браже оголосила, що зареєструвалася на дистанцію 21 км, що буде першим її півм...