
Російське посольство у Сеулі вивісило на своїй будівлі 12-метровий банер із написом "Перемога буде за нами" та триколором за кілька днів до річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє південнокорейське видання Chosun, передають Патріоти України.
Уряд Південної Кореї звернувся з проханням зняти банер, проте дипломатична місія РФ відмовилася це робити. Представники дипломатичних кіл Сеула піддали дії посольства жорсткій критиці, назвавши демонстрацію гасел про перемогу в загарбницькій війні суттєвим відхиленням від норм.
Дипломати європейських країн уже висловили занепокоєння Міністерству закордонних справ Південної Кореї. У корейському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що не можна миритися з публічною демонстрацією позиції щодо незаконної війни державою, яка порушила Статут ООН.
В уряді Південної Кореї також назвали "явно надмірними" як цей банер, так і попередні заяви російського посла, який вихваляв північнокорейських військових за участь у війні проти України. Сеул побоюється, що такі дії можуть спровокувати суспільство та створити непотрібну дипломатичну напруженість, зокрема через близьке розташування посольства України.
Попри офіційне прохання, влада країни не може прибрати банер силоміць через положення Віденської конвенції про недоторканність дипломатичних місій.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....