Мадлен К. Олбрайт, 64-й державний секретар США і перша жінка на цій посаді померла вранці 23 березня. Причиною смерті став рак, інформують Патріоти України.
Про загибель відомого політика Сполучених Штатів Америки повідомила її сім'я. В офіційній заяві сказано: "З розбитим серцем повідомляємо, що Мадлен К. Олбрайт, 64-й державний секретар США і перша жінка, яка займала цю посаду, померла сьогодні вранці. Причиною став рак. Вона була в оточенні сім'ї та друзів. Ми втратили люблячу матір, бабусю, сестру, тітку і друга".
Вона обіймала посаду держсекретаря США з 1997 по 2001 рік за президента Білла Клінтона. До того, як почати працювати Держдепі, Олбрайт була постійним представником США в ООН.
Вона виступала за розширення НАТО, наполягала на вступі альянсу у війну на Балканах, щоб зупинити геноцид та етнічні чищення, а також прагнула зменшити поширення ядерної зброї у світі.
У ході бомбардувань Сербії Олбрайт звинувачувала Мілошевича у створенні "жаху біблійних масштабів", у його "бажанні винищити групу людей" — мусульманську більшість Косово. У той час вона зазнала різкої критики у Вашингтоні: одні називали авіаудари НАТО "війною Олбрайт", інші звинувачували її в недооцінці рішучості Мілошевича.
У зв'язку з цим Олбрайт сказала в 1999 році: "Я беру на себе повну відповідальність разом із моїми колегами за віру в те, що нам було важливо не стояти осторонь і не спостерігати за тим, що планував зробити Мілошевич".
Наприкінці другого терміну Клінтона Олбрайт також брала участь у безуспішних переговорах щодо зміцнення миру між ізраїльтянами та палестинцями, за якими стався другий вибух насильства в регіоні. Вона також брала участь у зусиллях, спрямованих на те, щоб переконати Північну Корею відмовитися від своєї ядерної програми, вступивши в контакт із Кім Чен Іром. Від цих зусиль відмовився Джордж Буш-молодший.
Однією з найскандальніших її заяв стала оцінка діяльності США в Іраку. Коли Олбрайт запитали: "В Іраку померло півмільйона дітей. Це більше, ніж кількість жертв серед дітей у Хіросімі. Чи варта ціль такої ціни?", політик відповіла — "Я думаю, що це дуже важкий вибір. Але ми вважаємо, що ця ціна виправдана".
Майже шість з десяти поляків, опитаних на тему, як, на їхню думку, повинна поводитися Україна у війні з Росією, вважають, що вона повинна "швидко рухатися до укладення миру", свідчать результати опитування Opinia24 для Радіо ZET, передають Патріоти Укр...
Росіяни зменшують перевагу в кількості випущених артилерійських нарядів на фронті через виснаження ресурсів. Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив військовий експерт Євген Дикий, передають Патріоти України. "У 2022-му росіяни могли собі дозволити 60 ...