У європейських та американських аналітичних колах активно обговорюють потенційне розміщення миротворчої місії в Україні у разі припинення бойових дій. Як пишуть "Донбас Реалії", нині у світі 11 миротворчих операцій під егідою Організації Об'єднаних Націй з бюджетом понад 6 мільярдів доларів на рік, передають Патріоти України.
Зазначається, що теоретично такий контингент мав би бути нейтральним, щоб розділити воюючі сторони або навіть примусити одну з армій до миру. Але на це потрібна згода РФ як постійного члена Ради безпеки ООН.
"Кремль, ймовірно, захоче, щоб це була широка міжнародна місія за участю тих країн, які вони вважатимуть нейтральними. Звісно, це були б такі країни, як Білорусь, оскільки Лукашенко нещодавно порушував питання про якусь миротворчу участь. Звичайно, росіяни хотіли б мати там свої війська. І це одразу ставить під сумнів як нейтральність, так і життєздатність такої місії", - заявив аналітик Центру стратегічних досліджень в Гаазі Девіс Еллісон.
Директор Центру досліджень безпеки Французького інституту міжнародних відносин Елі Тененбаум вважає, що термін "миротворчість" не є правильним у цьому випадку. Він пояснив:
"По-перше, миру, який треба було б підтримувати, не буде, на жаль. Можливо, в якийсь момент інтенсивність конфлікту знизиться, але я не бачу жодного політичного врегулювання, оскільки відбувається незаконна анексія територій Росією. Я не думаю, що ми побачимо мир, на жаль, в Україні в найближчі місяці чи роки".
Експерт пропонує розгорнути європейські війська як певну гарантію безпеки для України. За його підрахунками, це могло б бути від 3 до 5 бригад, близько 40 тисяч військовослужбовців разом з потужними елементами протиповітряної оборони.
"Вони, ймовірно, мають бути розміщені на схід від річки Дніпро, але не безпосередньо на лінії фронту. Можливо, десь в межах 20-50 кілометрів від лінії фронту. Якщо буде припинення вогню, то, ймовірно, воно виглядатиме так, як перемир'я між 2014-2015 і 2022 роками, що означатиме щоденні порушення та зриви з боку росіян, але з відносно низькою інтенсивністю", - додав Тененбаум.
Міністр оборони США Піт Геґсет поділився кадрами, як тренується на рівні з військовими у соцмережі Х, передають Патріоти України. Геґсет оприлюднив знімки, на яких видно, що він займається власною фізичною підготовкою. На одному з фото помітно, як післ...
Головний сержант 126 ОБр ТрО 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ Ігор Руляк пояснив, як російській армії вдається так стрімко просуватися на фронті. В ексклюзивному інтерв’ю журналістці TSN.ua Аліні Туришин він розповів, що, на його думку, українське...