Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, серія російських ударів по українських енергетичних об'єктах є частиною ширшої кампанії, спрямованої на заморожування України взимку та прийняття політичних рішень, вигідних Кремлю, передають Патріоти України.
Протягом доби 12-13 грудня російські війська здійснили найбільшу з початку війни серію ракетних та безпілотних ударів по Україні, спрямованих переважно на українську енергетичну інфраструктуру.
Загалом радіотехнічними військами Повітряних сил за цей період виявлено 287 засобів повітряного нападу противника — 94 ракети та 193 БпЛА.
Український енергетичний оператор ДТЕК повідомив, що російська атака завдала серйозної шкоди тепловим електростанціям (ТЕС), а українська влада повідомила, що російські удари були спрямовані на об'єкти енергетики та критичної інфраструктури в Київській, Одеській, Чернігівській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях.
Також було повідомлено про віялові відключення електроенергії на більшій частині території країни після атаки.
МАГАТЕ заявило, що п'ять з дев'яти ядерних реакторів на підконтрольній Україні території знизили свою потужність через російські удари, з яких два ядерні реактори вже виробляли енергію на зниженій потужності через залишкові наслідки російських ударів наприкінці листопада 2024 року, а решта три повернулися на повну потужність 13 грудня.
"Серія російських ударів по українських енергетичних об'єктах є частиною ширшої кампанії, спрямованої на те, щоб заморозити Україну взимку 2024-2025 років і змусити Україну та Захід до прийняття політичних рішень, вигідних Росії".
Росія неодноразово атакувала українську інфраструктуру протягом осені та зими з моменту початку повномасштабного вторгнення у 2022 році і провела масштабні удари по українській інфраструктурі, зокрема 16-17 та 25-26 листопада цього року.
"Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська провели удар 12-13 грудня у відповідь на удар України по Таганрогу, Ростовська область, 11 грудня з використанням наданих Заходом ATACMS, хоча російські війська, ймовірно, планували провести такий удар незалежно від цього, і їм зручно використовувати удар 11 грудня для виправдання поточних російських ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні".
Аналітики зазначають, що цей російський меседж, ймовірно, спрямований на те, щоб заспокоїти заклики російської ультранаціоналістичної спільноти до відплати за українські удари по Росії, і має на меті підтримати кампанію рефлексивного контролю Кремля, спрямовану на те, щоб змусити західні країни приймати рішення щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, і майбутніх мирних переговорів на вигідних для Росії умовах.
Експерти додають, що українські удари по військових аеродромах в Росії та російських системах ППО в ближніх тилових районах можуть призвести до зменшення кількості російських повітряних операцій та ударів авіабомбами по Україні.
Адже, на їхню думку, загроза українських ударів по російських аеродромах у зоні дії систем ATACMS і Storm Shadow може змусити російських військових базувати літаки на аеродромах, розташованих далі углиб Росії, і ускладнити здатність Росії завдавати ударів по Україні з використанням авіабомб.
Разом з тим цілеспрямована кампанія ударів по російській ППО покликана погіршити її, особливо над окупованою частиною України, аби зменшити російські бомбардування прифронтових районів і тилових українських міст.
Українські винищувачі Су-27, оснащені американськими плануючими бомбами GBU-39, здійснюють точкові удари по стратегічно важливих цілях на території Росії, таких як понтонні мости та командні пункти, передають Патріоти України. Як пише Forbes, на рідкіс...
Принц Ендрю, молодший брат британського короля Чарльза, опинився в центрі шпигунського скандалу. Він дружив із громадянином Китаю Яном Тенбо, який, як вважається, працював на уряд КНР. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Якщо місія Яна...