"Під снарядами бігли декілька годин": Під Авдіївкою розбили полк окупантів, які перед смертю встигли поскаржитися Путіну

Під Авдіївкою в ніч з 28 лютого на 1 березня знищили 1439-й полк непідготовлених мобілізованих росіян з Іркутської області. Перед цим вони зверталися до президента РФ Володимира Путіна зі скаргою на те, що їх без підготовки відправляють "на забій". Про це інформують "Сибір.Реалії", передають Патріоти України.

Зазначають, що мобілізовані росіяни зверталися не лише до Путіна, а й до свого губернатора Ігоря Кобзєва та до міністра оборони РФ Сергія Шойгу. Усього вони записували три відеозвернення, які, втім, залишилися без відповіді.

Загарбники жалілися, зокрема, на свавілля командирів з терористичної "ДНР". Вони, за словами загарбників, не забезпечували їх продуктами, технікою та будь-якою підтримкою. Також мобілізовані жалілися, що замість підготовки до служби в місцевій теробороні їх перекваліфікували у штурмову групу. Згодом вони записали звернення, у якому зазначили, що командири з "ДНР" змушували їх воювати "методами Жукова", тобто при відмові виконувати накази стріляли по мобілізованих з автоматів та БМП. Також вони скаржилися на відсутність підготовки та боєздатність підрозділів.

Після оприлюднення другого звернення керівництво Іркутської області вирішило відправити їм гуманітарну допомогу й посприяти переведенню на нове місце служби, проте не встигли, а за скарги покарали. Так замполіта полку заарештували за заяву, що ненавчені цивільні не можуть успішно воювати, а інших кинули на штурм Авдіївки, де їх розбили українські захисники. Наразі відомо, що з усього полку вижило декілька людей і замполіт.

Декілька родичок уцілілих зазначили, що решта полку або загинули одразу, або були поранені й кинуті на полі бою. Уцілілі поранені розповідають, що їм просто пощастило, що їх забрали з поля бою, адже зазвичай так не роблять.

"Зазвичай кидають і всіх записують як зниклих безвісти - і поранених, і вбитих. Каже, бігли, а потім йшли полем, засіяним трупами. Просто йшли по ще теплим тілам. ... Він розповідав і плакав", - каже сестра одного з мобілізованих.

Жінка іншого загарбника розповіла, що її чоловік був впевнений, що їх кинули на вірну смерть. Вона зазначила, що мобілізованих виштовхували в чисте поле, погрожували застрелити, якщо не вийдуть. Дали кожному лише по автомату.

"Випнули їх в чисте поле, а самі поїхали. Вони були без підтримки, у такій броні - палкою проткнеш. Не встигли озирнутися - по них почали стріляти. За словами чоловіка, найбільше поранень нанесла "якась пташка". ... Вони під снарядами бігли декілька годин", - сказала жінка.

Працівники найбільшої мережі АЗС в анексованому Криму благають Путіна врятувати бізнес і робочі місця через удари ЗСУ

четвер, 25 червень 2026, 22:40

Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...

Повний крах: Українські дрони руйнують імперські мрії Путіна щодо Криму, - The Washington Post

четвер, 25 червень 2026, 21:58

Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....