В Україні ніколи не було і не буде жодних мовних інспекторів. Так на заяву мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа про те, що у місті мають запрацювати мовні інспектори для протидії поширенню російської мови, в ефірі телеканалу Київ відреагував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передають Патріоти України.
Як відомо, скандальна заява міського голови про можливу появу мовних інспекторів з’явилася після його зустрічі з Кременем. "Хочу застерегти від однієї великої небезпеки – в Україні ніколи не було і не буде жодних мовних інспекторів. Це чистої води вигадка російської пропаганди, яка з 2019 року, відколи набув чинності мовний закон, почала активно використовувати так звані семантичні покручі, якими вини обзивали нашу установу, називаючи мене "шпрехен-фюрером", а представників уповноваженого - мовними інспекторами, карателями. Це одна із складових інформаційного поля з боку російської пропаганди. Тому, як пан Марцінків назве ці робочі групи – мовною інспекцією, чи у будь-який інший спосіб – як очільник Івано-Франківської міської тергромади він повинен бути відповідальним за такі публічні заяви", - зазначив уповноважений.
Крім того, посадовець розповів, що під час зустрічі з Марцінківим вони дійшли згоди про необхідність затвердження у місті мовної програми, а також попрацювати над тим, щоб боротися із засиллям двомовності, яка наразі присутня в Івано-Франківську та і загалом в області.
"На жаль, на території регіону немає мовних програм, крім обласної. І тому ми з паном Русланом говорили про те, що де, як не на батьківщині великих українських письменників, творчих особистостей, борців за українську незалежність, запропонувати кращі умови для опанування української мови", - зазначив Кремінь.
За його словами, в Івано-Франківську, як і в Києві, Одесі, Харкові, є багато вивісок недержавною мовою. Це стосується назв молодіжних просторів, кав’ярень, інших установ, які діють у сфері обслуговування.
Кремінь заявив, що на зустрічі з Марцінківим йшлося про те, що перевірками на предмет дотримання мовного законодавства можуть займатися відповідні департаменти та підрозділи Івано-Франківської міськради.
"Вони можуть створити робочі групи і перевірити на дотримання мовного закону вивіски, оголошення, діяльність закладів освіти, сфери обслуговування, транспорту, охорони здоров’я і підготувати відповідні приписи, в яких буде запропоновано усунути такі порушення", - сказав посадовець.
Він також додав, що мовна програма в Івано-Франківську має з’явитися до 27 жовтня.
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...