Україна підтримає зусилля НАТО зі зміцнення безпеки в Іраку і має план надіслати 20 військовослужбовців на підтримку місії Альянсу в Іраку після того, як вона відновить роботу. Про це йшлося 14 січня у штаб-квартирі НАТО на зустрічі віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби із заступником генсека НАТО з питань операцій Джоном Манзою, зазначають Патріоти України.
"Я поінформував заступника генсека, що в України є план надіслати 20 військовослужбовців на підтримку місії НАТО в Іраку після того, як Альянс відновить її роботу. Запрошення стати операційним партнером місії Альянсу в Іраку свідчить про визнання цінності українського військового досвіду та професіоналізму", - цитує Кулебу служба віцепрем'єр-міністра України.
Реагуючи на повідомлення української сторони, заступник Генсека НАТО зазначив, що для Альянсу дуже важлива участь України у місії в Іраку.
Сторони погодили наступні спільні кроки із запровадження нового підходу НАТО "Один партнер - одна програма", обговорили перспективи ухвалення стратегії національної безпеки України та подальшої розробки стратегічних документів на її виконання, йдеться у повідомленні.
Кулеба також поінформував колегу про роботу з метою ухвалення парламентом необхідних законів у сфері безпеки та оборони, зокрема про закон щодо реформи СБУ.
Нагадаємо, Україна брала участь у тренувальній місії НАТО в Іраку з 2006 року. Це спільні навчання країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, збройних сил Іраку та країн-партнерів НАТО. Українські офіцери працювали військовими радниками в Національному оперативному центрі Офісу прем'єр-міністра Іраку та Об'єднаному оперативному центрі МВС Іраку, брали активну участь у розробленні оперативних процедур як на тактичному, так і на стратегічному рівнях.
У 2019 році Альянс запропонував Україні продовжити співпрацю – Північноатлантична рада НАТО (ПАР) надала Україні статус потенційного операційного партнера Місії НАТО в Іраку. Україна вже направила НАТО запит, щоб отримати статус повного операційного партнера. Крім того, триває розробка національної нормативної бази участі у цій операції. Загалом у 2020 році планують надіслати 20 штабних офіцерів для участі у Місії.
Крім того, обговорюється можливість залучення українських військовослужбовців як інструкторів програми DEEP в рамках діяльності Місії НАТО в Іраку для підготовки військовослужбовців Збройних сил Іраку.
Міністерство оборони України представило характеристики українського бойового робота Droid TW, який вже використовують на передовій. Це наземний роботизований комплекс, створений для ведення розвідки та вогневої підтримки в умовах активних бойових дій,...
Після переговорів у Лондоні сформовано новий документ щодо територіальних питань України, який уже передали президенту США Дональду Трампу, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. Видання зазначає, що план України складається з п'яти...