Після ганьби з поставкою негідної партії "Спутник V" до Словаччини Москва вимагає вакцину назад, волаючи про "порушення контракту" і "провокації"

Російський фонд прямих інвестицій попросив Словаччину повернути передану їй партію вакцини "Спутник V" через "порушення контракту". Таку заяву опублікували в Twitter офіційного сайту вакцини "Спутник", зазначають Патріоти України.

"РФПІ попросив уряд Словаччини відправити вакцину у сертифіковану лабораторію ЄС для тестування (частину мережі лабораторій OMCL) та 6 квітня направив листа з проханням повернути вакцину через численні порушення контракту, щоб її можливо було використовувати в інших країнах", - йдеться у повідомленні.

Порушенням контракту називають те, що Державний інститут контролю лікарських засобів (ŠÚKL/SIDC) почав тестувати вакцину в лабораторії, яка не входить до цієї мережі.

Інститут звинувачують у тому, що він почав дезінформаційну кампанію проти вакцини і нібито планує нові провокації.

"Заяви інституту про те, що партія Sputnik V, поставлена у Словаччину, має не такі ж характеристики, як вакцина, описана у журналі The Lancet – це фейк", - заявляють у повідомленні.

При цьому, схоже, прохання "повернути вакцину" не означає відмову продавати її Словаччині.

У твіті за підсумками зустрічі у Москві експрем’єра Словаччини Ігоря Матовича з директором РФПІ Кирилом Дмитрієвим, якому безпосередньо підпорядковується виробник вакцини "Спутник V" і з яким було погоджено контракт на 2 млн вакцин, зазначається, що "залишається відданим ідеї допомогти народу Словаччини з вакцинацією Sputnik V".

А серія твітів про прохання повернути вакцину завершується наступним: "Ми сподіваємося, що Словаччина вирішить внутрішні суперечності та віддані ідеї спільної боротьби з коронавірусом. Вакцини мають рятувати життя, а не використовуватися у геополітичній та внутрішньополітичній боротьбі".

Як відомо, Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини від коронавірусу "Спутник V".

Прем’єр Ігор Матович пішов у відставку, його місце зайняв Едуард Гегер.

Напередодні словацька газета Denník N повідомила, що Словацький державний інститут контролю за лікарськими засобами досліджував партію "Спутника V", закуплену попереднім складом уряду, і дійшов до висновку, що вона не ідентична тій, яка отримала позитивний відгук в авторитетному медичному журналі The Lancet.

Хіти тижня. Перевзутись у повітрі: Арестович з'явився біля Зеленського невипадково

понеділок, 12 квітень 2021, 3:00

Дивлячись на зведену в абсолют етичну, ідеологічну та політичну "гнучкість" Арестовича, слід пам'ятати, що він – не оригінал, а лише тьмяне відображення світоглядного мейнстриму тої Європи, куди ми так щиро прагнемо. "В перший рік каденції чинного през...

Хіти тижня. "Зброя почищена. Місця пристріляні. Метрів зі 150-ти вб'ю": Кравчук обіцяє відстрілювати росіян до останнього, захищаючи власну домівку, в разі повномасштабного вторгнення (відео)

понеділок, 12 квітень 2021, 2:00

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) і перший президент Леонід Кравчук заявив, що готовий вести оборонні бої на території свого будинку в разі повномасштабного вторгнення армії РФ. . Про це Кравчук розповів в ефірі телекан...