"Після провалу широко розрекламованого контрнаступу": Україна "гарячково" окопується перед новим наступом РФ, - NYT

Аналітики вважають, що ЗСУ навряд чи почнуть великий контрнаступ цього року. Як пише The New York Times, дні блискавичних проривів на полях битв в Україні, можливо, минули. Події на фронті складаються в похмуру нову реальність для українців. Судячи з усього, Росія готується завдати сильного удару, і все, що можуть українці зробити, це окопатися і спробувати уповільнити його, передають Патріоти України.

"Після провалу широко розрекламованого контрнаступу і ще однієї зими відбиття атак Росії українські війська виснажені та відчувають гостру нестачу. Уряд затвердив план призову на військову службу для поповнення лав, а європейські країни пообіцяли відправити більше транспортних засобів і ракет, серед інших критично необхідних матеріалів. Також Україна отримала такий необхідний імпульс 20 квітня, коли Палата представників США схвалила пакет військової допомоги в розмірі 60 мільярдів доларів, який забезпечить більше озброєння для їхніх військових зусиль. Але що Україні справді потрібно, так це час, - йдеться в публікації. - Навчання цих нових військовослужбовців займе місяці, а європейське обладнання надходитиме поступово, протягом року".

Аналітики вважають, що Україна навряд чи почне великий контрнаступ цього року, вважаючи за краще замість цього витратити час на відновлення своїх сил. Але їй все одно доведеться спробувати відбити атаки Росії та не допустити, щоб будь-які невеликі успіхи противника перетворилися на повноцінний прорив, пише NYT.

Зазначається, що на допомогу приходять амбітні оборонні лінії, які зараз "гарячково зводяться": український уряд виділив близько 800 мільйонів доларів на будівництво укріплень уздовж лінії фронту, і будівництво йде повним ходом.

Головний командувач США в Європі генерал Крістофер Каволі висловив оптимізм: "Я думаю, що їхня оборона буде дуже сильною. І за постійної підтримки вони опиняться в хорошому становищі".

Також вказується, що українці спрямовують свої ресурси на найбільш захищені території, прагнучи зробити наземні наступи якомога дорожчими для Росії. При цьому обидві сторони значною мірою покладаються на добре підготовлені окопи.

"Це можуть бути глибокі траншеї, укріплені цементом, верхній захист, зони опалення та сну. Для будівництва та захисту їм потрібно багато робочої сили. Оскільки лави України поріділи через втрати, залишається незрозумілим, чи впорається вона з цим завданням", - йдеться в публікації.

Військовий аналітик Джеймс Рендс зазначив, що оборона, побудована Україною раніше, була винятковою. На Донбасі, за його словами, бункери були сухими та захищені навісами, протипожежним і балістичним захистом. Траншеї були укріплені. Але оскільки Росія зараз готує новий наступ, Україна навряд чи зможе зробити це знову, вважає Рендс.

Вже знайшли низку недоліків: Генштаб перевіряє процес формування 156-ї бригади

неділя, 19 січень 2025, 19:42

За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....

Європа місцями набула імунітет: У Фінляндії зняли кандидата з виборів через проросійські заяви

неділя, 19 січень 2025, 18:34

В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...