У п’ятницю, 1 березня, Росію виключили з Дунайської комісії. Вона є однією з найстаріших міжнародних організацій і регулює судноплавство Дунаєм. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба, передають Патріоти України.
Він підкреслив, що у Росії була можливість самостійно покинути організацію до 29 лютого. «Однак агресору не вистачило мужності зробити це. Як наслідок, відсьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед Росією за основоположною Белградською конвенцією», — заявив Кулеба.
Він також нагадав, що Дунайська комісія на 100-й ювілейній сесії в грудні 2023 року ухвалила рішення, що дії Росії несумісні з Белградською конвенцією, на основі якої вона функціонує. Також Дунайська комісія вперше у своїй історії наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень у цій організації в березні 2022 року.
Кулеба закликав усі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів і вигнати Росію. «Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах», — підсумував він.
Дунайська комісія — міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, підписаною в Белграді 18 серпня 1948 року.
Основними цілями діяльності Дунайської комісії є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами всіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасниць Белградської конвенції, а також зміцнення та розвиток економічних і культурних зв’язків цих держав між собою та з іншими країнами.
Членами Дунайської комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна та Хорватія. До цього списку входила і Росія до 1 березня 2024 року.
Президент США Дональд Трамп має важелі, щоб змусити диктатора Володимира Путіна швидко припинити війну в Україні, якщо він відмовиться від повільного, непослідовного економічного тиску з боку адміністрації Джо Байдена. Про це повідомляє Time, передають...
Заяви Дональда Трампа щодо територіальних претензій до Данії, погрози Панамі і заклик до Канади стати 51-м штатом – це явно імперська риторика. Якщо президент США просуває такі меседжі, то це може легітимізувати територіальні зазіхання Путіна, про це у...