За словами журналістів, незважаючи на резолюцію, Європарламент мало що може зробити, щоб завадити Угорщині взяти на себе керування блоком.
Депутати Європарламенту 1 червня ухвалили резолюцію, яка не має обов'язкової сили, в якій ставиться питання про те, чи зможе Угорщина обійняти посаду голови ЄС у другій половині 2024 року. Про це пише видання Euobserver.
Повідомляється, що отримала підтримку партій від правоцентристських до вкрай лівих і була ухвалена 442 голосами проти 144, а 33 депутати утрималися. Так, парламентарі поставили під сумнів головування Угорщини в ЄС "через недотримання" правил та цінностей Європейського союзу.
Видання пише, що Угорщина перебуває під пильною увагою ЄС ще з 2018 року. Її фінансування в рамках союзу призупинено через проблеми з верховенством права та корупцією.
За словами журналістів, Європейський парламент також закликав уряди ЄС якнайшвидше знайти "правильне рішення" з приводу головування, попередивши, що асамблея може вжити "належних заходів", якщо рада не діятиме.
"Буде катастрофою, якщо ця країна візьме на себе посаду голови, а Орбан просуватиме свій порядок денний", — заявив журналістам у середу лівоцентристський голландський політик Тійс Ройтен.
Також депутат Європарламенту від лібералів Моріц Кернер заявив, що треба розуміти, що в цьому випадку йдеться не про нормальну, демократичну державу-член Євросоюзу.
"Ми вживемо необхідних заходів, якщо рада не зможе щось зробити", — заявив він.
Повідомляється, що депутат Європарламенту від партії прем'єр-міністра Віктора Орбана "Фідес" Балаж Хідвегі заявив, що депутати Європарламенту порушують закон ЄС, намагаючись відкласти головування його країни у ЄС. За його словами, Угорщина перебуває під тиском через міграційну кризу, війну в Україні, а також сімейну політику.
Однак, як пишуть журналісти, насправді парламент мало що може зробити, щоб завадити Орбану взяти на себе керування блоком. Порядок президентства визначається державами-членами, а не Європарламентом. Політично та юридично урядам ЄС було б дуже важко відстрочити головування Угорщини у Євросоюзі.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...