Погода й ЗСУ не дають окупантам просуватися на сході й півдні України: або шторм, або рукотворний "Нептун" може зруйнувати плани рашистів, - Згурець

Аналітик Defense Express Сергій Згурець розповів про плани російських окупантів на Півдні та Сході України, можливу висадку морського десанту в Миколаївській області та про стратегію рашистів повʼязану з авіаударами по залізничних вузлах. Розмова відбулася в ефірі телеканалу "Еспресо" в рамках програми "Великий ефір Василя Зими", передають Патріоти України.

Ми почнемо, я так розумію, з карти?

Що важливо сказати про сьогоднішній день? Є декілька трендів, які заслуговують на особливу увагу й насамперед те, що всі говорять, що ось-ось буде великий наступ росіян, який матиме вплив на перебіг подальшої військової кампанії. Але пояснюючи цей процес я насправді почну з погоди, адже погода зараз має вирішальний вплив на ситуацію на полі бою. Оскільки умовно кажучи, друга фаза операції почалася 19 квітня, почалися бойові дії по всіх лініях, а наступу немає. Виявляється, що російські генерали очікують, що після тривалих злив висохне земля й тоді вже можна буде діяти широким фронтом. Спроби діяти по дорогах, чи ширшим фронтом у поганому, слизькому й вогкому ґрунті призводять до втрат.

Ми очікуємо, що як тільки підсихає земля, ворог збирається іти в атаку. Але чи вистачає сил у противника? Насправді значна кількість російського військового потенціалу, яка зосереджена на Сході й на Півдні України, вираховується кількістю в 70 батальйонно-тактичних груп - це умовно кажучи, 60 тис особового складу. Але це коли ми рахуємо "кубики". Британські й американські експерти та аналітики говорять про те, що насправді зараз у росіян критично не вистачає особового складу. І відбувається процес, коли ті сили, які накопичуються, йдуть одразу в бій.

Складається враження, що у них дійсно немає можливості забезпечити перевагу в особовому складі. Це те, що характерно безпосередньо на поточний момент. Загальна ситуація є схожою як і в попередні дні: ведення бойових дій по всій лінії зіткнення, а також на флангах нашого угруповання в Операції обʼєднаних сил і спроби діяти в районі Ізюму в напрямку Краматорська. Але у ворога немає жодних можливостей здійснювати проривні дії, повторюся, тому що немає сил.

Інший напрямок, на якому ворог довший час уже хотів би досягти певного результату, але після певних подій, зокрема потоплення крейсеру "Москва" й знищення інших ворожих кораблів. Цей задум поки що не реалізується - мова йде про висадку десанту на Півдні України. Вся увага сконцентрована на Одесу, але чи Одеса є тим місцем, куди ворог хоче висадити свій морський десант?

Тематика морського десанту час від часу виникає. Особливо актуальною вона була на початку 2-ої фази бойових дій. Потім цьому заважали шторми, бойові дії на інших напрямках. Фактично зараз усі російські десантні кораблі долучені до перекидання сил і засобів на узбережжя в районі Маріуполя. Але це не означає, що загроза десанту зникла. За нашими та оцінками низки закордонних аналітиків є плани рашистів щодо проведення морської десантної операції у межах Миколаївської області з висадкою десанту в районі Очакова.

Тобто організація наступальних дій в інших напрямках у цій області, щоб унеможливити проведення контрнаступів наших військ на інших напрямках, аби скувати наші сили й створити передумови для наступу, якщо раптом їм вдасться. Але я думаю, що погода цьому так само завадить, як це відбувається на донецькому та луганському напрямках. Або шторм, або рукотворний "Нептун" може системно зруйнувати плани рашистів.

Ворог має свої плани в Україні, звичайно, щось йому вдається десь реалізувати з тих чи інших причин. Головне, що Україні бракує зброї. Більшою мірою ворогу не вдається досягти цілей. Але от щось відбувається і в самій Росії. Те, що в них там шалені пожежі в Сибіру, які немає кому гасити, адже ті, хто мав би їх гасити, воює в Україні, а в них ще й палає біля кордонів з Україною. От ми всі спостерігали за тим, як зійшов вогонь на Брянськ і до цього палало в Бєлгороді.

Насправді цей фрагмент, який повʼязує горіння нафтосховища у Брянську, а це стратегічне нафтосховище, там поруч є 120-та база ГРАУ, тобто артилерійського озброєння Російської Федерації, де так само є великі запаси пального, то гадаю, що це, так би мовити, погана карма. Сталося так, що вибухнули ці сховища, пояснень поки що немає. Нагадаємо про те, що це створює суттєві проблеми для логістичних потреб російської армії. Набагато цікавішою була історія, коли десь 1 квітня вже безпосередньо у Бєлгороді була ситуація, коли подібне сховище вибухнуло й тоді керівництво Бєлгородської області говорило про те, що це була атака українських гелікоптерів. Українська сторона цю акцію не визнавала, але ми сподіваємось на те, що насправді таких великих пожеж на території РФ буде більше й більше. Але окрім цієї пожежі в Росії, сьогоднішній день також показовий тим, що ворожа авіація вкотре здійснювала удари ракетним озброєнням по нашій території. Це власне і є подальшою тенденцією росіян щодо здійснення тиску на нашу оборону й насамперед на наші обʼєкти. Але коли ми говоримо про використання ракетного озброєння, яке відбулося сьогодні, то йшлося про удар крилатими ракетами по 5 залізничним пунктам - це визнало керівництво Укрзалізниці. Тут варто пояснити, в чому полягає стратегія рашистів. Як ми памʼятаємо, бойові дії почалися з ракетних ударів спочатку безпосередньо по наших обʼєктах ППО й летовищах, потім вони зробили ставку на знищення нашого оборонно-промислового комплексу. Третій етап: знищення нафтобаз, наших запасів пального по всіх регіонах України. А зараз вони роблять ставку на удари крилатими ракетами по залізнично-логістичних вузлах, особливо на Заході України. Чому? Тому що зараз суттєво зросла кількість закордонної військової допомоги, яка передається Україні за використання саме цих логістичних хабів. Тому ворог таким чином намагається убезпечити себе. Але думаю, що цього не вдасться. Головне, аби наша ППО працювала ефективніше.

От цікаво, як ви це прокоментуєте: на тимчасового окупованій території Херсонщини в селищі міського типу Велика Олександрівка вороги вчиняють примусову евакуацію, кажуть людям виїжджати, а хто не буде виїжджати до 28 квітня, вони їх виселятимуть насильницьким чином. Для чого це потрібно?

Можливо, це створення додаткової напруги в цій зоні, чи створення якихось передумов для провокаційних дій, які можуть потім бути витлумачені російською стороною в пропагандистських цілях.

"Щоб бути готовими до 2030-х років": США змінили ядерну стратегію слідом за Путіним

субота, 23 листопад 2024, 10:57

США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...

Не все так однозначно: Росія розхвалює нову ракету "Орєшнік", але експерти сумніваються в її іноваційності

субота, 23 листопад 2024, 10:47

Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...