Покупці в захваті від української зброї: КБ "Луч" експортувало в Алжир кілька тисяч протитанкових ракет "Стугна"

За виконання контракту державне підприємство отримало від цієї африканської країни близько $50 млн

ПТРК "Корсар" та керовані ракети виробництва КБ "Луч" на виставці "Зброя та Безпека-2021"

ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" (входить до складу ДК "Укроборонпром") поставило в Алжир велику кількість протитанкових ракет калібру 100-мм. Мова йде про розроблений ще на початку 2000-х років (прийнятий на озброєння ЗСУ у 2006 році) ДККБ "Луч" постріл з керованою ракетою "Стугна" (виріб 111), що призначений для ураження при стрільбі з танку Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 "Рапіра" нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, зазначають Патріоти України.

Стугна

Керована ракета "Стугна" на відміну від відомого ПТРК "Стугна-П" вистрілюється з каналу ствола гармати

Власне "Стугну" можна назвати своєрідною "матір’ю" всієї лінійки керованого українського озброєння, адже саме ця модель стала першою з керованих ракет, що була розроблена ДККБ "Луч"та почала серійно виготовлятись вже в Незалежній Україні.

Розповідаючи під час свого виступу на Міжнародному оборонному інвестиційному форумі 12 серпня цього року про важливість підтримки державою розробок вітчизняних підприємств ОПК Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ "Луч" Олег Коростельов навів в якості приклада алжирський контракт.

Ракети КБ Луч
З часів створення "Стугни" ДККБ "Луч" встигнуло розробити близько десятка схожих за принципом дії керованих ракет різних калібрів й під різне озброєння

"Ми зробили, колись давно, ствольну "Стугну", це 100-мм ракета. Ми їх кілька тисяч продали в Алжир і компенсували (розробку) - там було витрачено близько $3 млн доларів на це справи, а ми отримали контракт в районі $50 млн доларів", - розповів Олег Коростельов.

При цьому він не вточнював, коли саме був укладений цей контракт й строки його виконання, однак відомо, що таки ракети відвантажувались в Алжир, наприклад у 2019 році. Так, інформація про постачання партії з 25 пострілів "Стугна" у липні 2019 року була оприлюднена на одному з ресурсів, що відстежують експортно-імпортні операції.

Одна з невеликих партій ПТКР "Стугна" була поставлена в Алжир у 2019 році
Варто додати, що це не єдиний з великих контрактів на постачання вітчизняного керованого озброєння, який виконувався ДККБ "Луч" з країнами Близького Сходу в останні роки.
Скіф
За останні роки протитанкові комплекси та керовані ракети КБ "Луч" зайняли дуже важливе місце в українському експорті зброї

Зокрема відомо, що у 2018-2019 роках Саудівська Аравія закупила близько 300 комплексів "Скіф" та "Корсар" й кілька тисяч керованих ракет до них. Також повідомлялося й про постачання сучасних українських ПТРК та керованих ракет до Алжиру (мається на увазі не "Стугна", а інші моделі) та Катару й про початок ліцензійного збирання в Йорданії легких комплексів "Корсар" (місцева версія має назву Jadara Terminator) з постачанням машинокомплектів ракет РК-3К/РК-3ОФ для них.

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...