Влада США та інших держав може вжити заходів проти китайських компаній та фінансових установ через підтримку Пекіна Росії у війні проти України. Про це у суботу, 1 червня, пише Reuters з посиланням на високопоставленого американського чиновника.
"Я думаю, що ми в першу чергу зосереджені на китайських компаніях, які систематично беруть участь у підтримці Росії. Ми також уважно придивляємося до фінансових установ", - зазначив заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл журналістам, відповідаючи на запитання, чи можуть бути мішенню для санкцій китайське керівництво і банки.
Раніше Кембелл заявляв, що існує нагальна потреба в тому, аби країни Європи та НАТО надіслали Китаю колективний сигнал занепокоєння.
"Будуть зроблені кроки, не лише Сполученими Штатами, але й іншими країнами, які сигналізуватимуть про наше глибоке невдоволення тим, що Китай намагається зробити у своїх відносинах з Росією на полі бою в Україні", - зауважив він.
Водночас у Державному департаменті повідомили, що в четвер чиновник зустрівся із заступником міністра закордонних справ Китаю Ма Чжаосю та висловив стурбованість США через підтримку Пекіном російської оборонно-промислової бази, яка підриває європейську безпеку.
Фрідріх Мерц заявив, що абсолютним пріоритетом для нього стане зміцнення Європи і незалежність від США. Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що вважає пріоритетом своєї політики на майбутньому посту канцлера Німеччини незалежніс...
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...