Міноборони США успішно провело випробування гіперзвукової ракети, швидкість якої в п’ять разів перевищила швидкість звуку, таким чином зробивши серйозну заявку на перемогу в гонці з Росією і Китаєм, зазначають Патріоти України.
Агентство перспективних оборонних розробок Міністерства оборони США (DARPA) повідомило про успішно проведене випробування гіперзвукової ракети з прямоточним повітряно-реактивним двигуном за програмою HAWC.
Цю ракету американські військові називають абревіатурою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept, концепт гіперзвукової повітряно-реактивної зброї).
Випробування відбулися минулого тижня.
Ракета, була запущена з літака-носія та через кілька секунд після скидання у неї запустився прямоточний повітряно-реактивний двигун, який розігнав її до швидкості 5 Махів, тобто в п’ять разів більше швидкості звуку.
Метою тестувань була перевірка інтеграції та послідовність пуску ракети з літака, перевірка роботи двигуна та політ на великій швидкості.
В ході випробувань, які проводилися спільно з Повітряними силами США та DARPA, основні поставлені цілі були досягнуті.
Розробкою цього зразка гіперзвукової зброї займається корпорація Raytheon Technologies, двигун для ракети створила компанія Northrop Grumman.
Роботи за програмою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept) ведуться в рамках тендеру, оголошеного військовими в середині 2010-х років. Він передбачає розробку гіперзвукової авіаційної ракети, яку можна було б запускати з винищувачів декількох типів, включаючи F-35 Lightning II.
За підсумками тендера DARPA розраховує отримати боєприпаси, здатні виконувати польоти на швидкості понад 5 чисел Маха.
Крім того, за підсумками проєкту HAWC повинні бути отримані технології керованого гіперзвукового польоту, прямоточного гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна, що працює на вуглеводневому паливі, а також термостійких матеріалів.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...