"60-річна Людмила народилася у селищі Миронівське (Донецька область), внутрішньо переміщена особа до села Манцівка (колишній Великобурлуцький, укрупнений Купʼянський район). Ця жінка вже бачила війну Росії проти України з 2014 року, але усе одно підтримувала "руський мир". Більш того, переїхала вона до Харківської області, а не до росіян", — написав він.
Головний слідчий Харківщини уточнив, що Великий Бурлук та села навколо нього окупували вже 25 лютого. З самого початку окупації Людмила підтримувала війну Росії проти України та окупаційну адміністрацію.
"П’ятого вересня, ще під час окупації, вона взяла участь у зйомках сюжету російського "Першого каналу", де розповіла про позитивні настрої щодо окупації, прославляла та виправдовувала дії представників Росії", — пояснив Болвінов.
Слідчі зібрали усі докази — відеоматеріали та свідчення місцевих мешканців і видали підозру Людмилі у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...