Дослідження КМІС показало, що незважаючи на війну, більшість українців продовжують відчувати себе щасливими. Але порівняно з 2021 роком, рівень щастя знизився. Про це заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України.
Трансформація ставлення до щастя українців відбулася на фоні війни. Протягом багатьох років проводяться опитування, щоб визначити, скільки людей відчувають себе щасливими.
"Але у 2022-му засумнівалися. Чи можемо ми таке запитувати, чи не стануть респонденти лаяти наших інтерв’юерів? І хто скаже, шо щасливий під час війни? Але все ж запитали", - сказав експерт.
Попри всі сумніви, результати показали, що рівень щастя не змінився суттєво. У грудні 2021 року 71% українців вказували на своє щастя, а в березні 2022 року цей показник знизився до 68%. Наразі рівень щастя складає 58%, але кількість нещасних залишилася на рівні 16%, що вказує на стабільний психологічний стан більшості населення.
Щастя українців, як виявилося, можна уявити як дріб, де чисельник - досягнення людини (матеріальний рівень, стосунки тощо), а знаменник - її очікування та прагнення. Цей баланс визначає внутрішнє відчуття щастя навіть у важкі часи.
Російські пропагандисти почали публічно погрожувати Азербайджану війною після заяви президента Ільхама Алієва на підтримку України. У промові азербайджанський лідер закликав українців "ніколи не здаватися", "не погоджуватися на окупацію" та "не миритис...
Головнокомандувач об’єднаних сил НАТО в Європі генерал Алексус Гринкевич вважає, що на підготовку до глобального військового конфлікту з Китаєм і Росією залишилося лише 18 місяців. У німецьких урядових колах теж припускають, що російська агресія щодо о...