Постачання артилерійських снарядів в Україну скоротилися: Експерти детально описали проблему

Президент України Володимир Зеленський днями заявив, що постачання західних артилерійських боєприпасів для потреб ЗСУ скоротилося у зв'язку із ситуацією на Близькому Сході, яка склалася після теракту в Ізраїлі. Про ситуацію, що склалася, яка характеризується нестачею снарядів для української армії детально розповіли оглядачі Defence One 20 листопада, передають Патріоти України.

У матеріалі йдеться про те, що американські запаси 155-мм снарядів, які спочатку призначалися для України, тепер відправляються в Ізраїль. При цьому кількість снарядів обчислюється "десятками тисяч", що близько до місячних норм виробництва в США.

Оглядачі пишуть, що спочатку повномасштабного вторгнення РФ у лютому минулого року США поставили в Україну понад два мільйони 155-мм снарядів. Також за цей самий час більш ніж удвічі збільшилося виробництво снарядів: з 12 тис. на місяць до вторгнення Росії до 28 тис. нині.

Європейські партнери України також спустошили свої запаси і розпочали реалізацію плану з постачання 1 млн 155-мм снарядів у період з березня 2023 по березень 2024 року. Однак за словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, цього тижня ЄС також не зможе виконати поставлене на березень 2024 року завдання з постачання цієї кількості боєприпасів.

"Незважаючи на всі зусилля, боєприпаси часто виявляються в дефіциті. Україна використовує 240 тис. снарядів на місяць, що значно перевищує місячні обсяги виробництва США, а українські війська регулярно повідомляють про брак боєприпасів на всій лінії фронту", — підкреслили оглядачі.

Тим часом ситуація в Газі, де ізраїльська армія веде сухопутну операцію проти палестинських бойовиків — не єдине, що гальмує постачання зброї в Україну. Автори матеріалу згадали й проблему з фінансуванням з боку західних партнерів і насамперед США.

Кошти в рамках американської програми з надання військової допомоги Україні (USAI) були вичерпані в середині жовтня, а в розпорядженні Адміністрації президента в рамках PDA залишилося всього 1,6 млрд доларів. І хоча керівники оборонних відомств наполягають на тому, щоб Конгрес схвалив виділення додаткових коштів, проте деякі законодавці сумніваються, що це буде зроблено.

У Кремлі безсумнівно зрадіють: Трамп хоче закрити військову базу постачання України в Греції

понеділок, 24 лютий 2025, 15:59

Уряд США розпорядився провести термінову перевірку доцільності та необхідності подальшої експлуатації бази в Александруполісі, Греція, яка була надана грецьким урядом адміністрації Джо Байдена для перекидання військ і систем озброєння в Україну на допо...

"Але таке трапляється не часто": У ГУР Міноборони підтвердили купівлю Кадировим українських полонених

понеділок, 24 лютий 2025, 13:43

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив факт купівлі очільником Чечні Рамзаном Кадировим українських полонених у росіян для обміну, передають Патріоти України. Водночас він підкреслив, що такі випадки рідкісн...