Постачання артилерійських снарядів в Україну скоротилися: Експерти детально описали проблему

Президент України Володимир Зеленський днями заявив, що постачання західних артилерійських боєприпасів для потреб ЗСУ скоротилося у зв'язку із ситуацією на Близькому Сході, яка склалася після теракту в Ізраїлі. Про ситуацію, що склалася, яка характеризується нестачею снарядів для української армії детально розповіли оглядачі Defence One 20 листопада, передають Патріоти України.

У матеріалі йдеться про те, що американські запаси 155-мм снарядів, які спочатку призначалися для України, тепер відправляються в Ізраїль. При цьому кількість снарядів обчислюється "десятками тисяч", що близько до місячних норм виробництва в США.

Оглядачі пишуть, що спочатку повномасштабного вторгнення РФ у лютому минулого року США поставили в Україну понад два мільйони 155-мм снарядів. Також за цей самий час більш ніж удвічі збільшилося виробництво снарядів: з 12 тис. на місяць до вторгнення Росії до 28 тис. нині.

Європейські партнери України також спустошили свої запаси і розпочали реалізацію плану з постачання 1 млн 155-мм снарядів у період з березня 2023 по березень 2024 року. Однак за словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, цього тижня ЄС також не зможе виконати поставлене на березень 2024 року завдання з постачання цієї кількості боєприпасів.

"Незважаючи на всі зусилля, боєприпаси часто виявляються в дефіциті. Україна використовує 240 тис. снарядів на місяць, що значно перевищує місячні обсяги виробництва США, а українські війська регулярно повідомляють про брак боєприпасів на всій лінії фронту", — підкреслили оглядачі.

Тим часом ситуація в Газі, де ізраїльська армія веде сухопутну операцію проти палестинських бойовиків — не єдине, що гальмує постачання зброї в Україну. Автори матеріалу згадали й проблему з фінансуванням з боку західних партнерів і насамперед США.

Кошти в рамках американської програми з надання військової допомоги Україні (USAI) були вичерпані в середині жовтня, а в розпорядженні Адміністрації президента в рамках PDA залишилося всього 1,6 млрд доларів. І хоча керівники оборонних відомств наполягають на тому, щоб Конгрес схвалив виділення додаткових коштів, проте деякі законодавці сумніваються, що це буде зроблено.

Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:54

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у п'ятницю, 1 грудня, призупинив членство білоруського представництва. Про це повідомила пресслужба міжнародного Червоного Хреста (МФТЧХіЧП), передають Патріоти України. "Призупинення є результатом...

"У зв'язку з розширенням НАТО": Путін підписав указ про збільшення армії РФ

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:29

Російський президент Володимир Путін підписав указ, який передбачає збільшення армії РФ на 170 тисяч осіб. Про це пише російська пропагандистська агенція URA.RU, передають Патріоти України. Таким чином загальне число ЗС РФ становитиме 1 мільйон 320 тис...