На черговому брифінгу в Пекіні в середу речниця назвала коментарі американського лідера "безвідповідальними".
"Це суперечить основним фактам і дипломатичним протоколам, серйозно порушує політичну гідність Китаю і є публічною політичною провокацією", – сказала вона.
У вівторок Байден заявив на благодійному заході в Каліфорнії, що китайський лідер був приголомшений шпигунською кулею, яка пролетіла над США на початку цього року, і сказав, що "він не знав, що вона там була".
"Це і є найбільшим збентеженням для диктаторів – коли вони не знають, що сталося", – сказав Байден.
Коментарі президента США і відповідь Китаю показують, наскільки крихкими залишаються зв'язки між найбільшими економіками світу, які мають фундаментальні розбіжності з питань, які охоплюють права людини і технології, а також торгівлю і продаж зброї Тайваню.
Нагадаємо, 18-19 червня з візитом у Китаї перебував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він провів переговори з міністром закордонних справ Цинь Ганом, які у Держдепі назвали "змістовними і конструктивними".
Крім того, Блінкен зустрівся із Сі Цзіньпіном. Ці переговори стали першою зустріччю такого рівня між США й Китаєм із 2018 року.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 13.07.25 орієнтовно склали:
За даними Головного управління розвідки України, станом на початок липня 2025 року в арсеналі Росії перебуває, приблизно, 250 балістичних ракет Іскандер-М та 50 їхніх аналогів північнокорейського виробництва KN-23, передають Патріоти України з посиланн...