Сейм Литви у вівторок постановив запровадити режим надзвичайного стану (НС) на кордоні з Білоруссю з півночі 10 листопада, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.
НС запроваджується на місяць з 10 листопада на ділянці кордону й на території, яка віддалена від кордону на 5 км углиб країни, а також у місцях розселення мігрантів у Кібартаї, Мядінінкаї, Пабраді, Руклі й у Вільнюсі.
Постанову про запровадження НС ухвалено 122 голосами "за", один член сейму був проти.
НС запроваджується за пропозицією уряду і за поданням голови сейму Вікторії Чміліте-Нільсен через критичну ситуацію з напливом іноземців.
Прем'єр Інгріда Шимоніте зазначила, що НС оголошується вперше в історії Литви після відновлення незалежності.
Вона уточнила, що одні обмеження діятимуть для мігрантів, котрі незаконно перетнули кордон, інші - для жителів Литви.
З упровадженням НП буде обмежено рух транспорту в прикордонній зоні без дозволу прикордонників, діятиме заборона на в'їзд на цю територію для литовців, за винятком місцевих жителів, а також тих, у кого на цій території є нерухомість і документи, що підтверджують це. На території, де запроваджується НП, спецслужби зможуть перевіряти транспорт і осіб, їхні речі щодо незаконного зберігання зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин, вони зможуть затримувати порушників закону, тут також буде заборонено збори.
Мігрантам, які потрапили в Литву й розселеним тут, під час дії НС обмежать права на листування, телефонні розмови, за винятком можливості звернення до державних відомств та установ.
Уряд запропонував сейму запровадити НС на кордоні з Білоруссю через ситуацію біля кордону з сусідньою Польщею, де з білоруської сторони зібралося кілька тисяч мігрантів. Цього року з Білорусі до Литви незаконно потрапили понад 4,2 тис. мігрантів. Литва та інші країни Заходу звинувачують мінський режим в організації потоків мігрантів і називають це гібридною агресією.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...