Представники оборонної галузі Америки занепокоєні, адже втрачають домінуючу позицію на ринку. Як пише Foreign Policy, президент США Дональд Трамп може підірвати продажі оборонної продукції в Європу. Оскільки старі альянси розпадаються, Європейський Союз прагне озброїтися, передають Патріоти України.
Повернення Трампа на посаду президента США створює напругу в трансатлантичних відносинах. Його політика суперечлива: вимагає збільшення оборонних витрат Європи, але запроваджує тарифи, погрожує виведенням військ і обмеженням технічної підтримки, паралельно пропонуючи купувати американську зброю.
Європа реагує. Єврокомісія започаткувала план "Готовність 2030" - 800 млрд євро на зміцнення оборони, з яких 150 млрд - у вигляді кредитів для країн-членів. Гроші обмежуються витратами в межах ЄС або затверджених країн, з метою підтримки власної оборонної промисловості.
Це - сигнал для США: знижується залежність від Вашингтона. Американські оборонні компанії занепокоєні. Представник галузі сказав: "Ми не зацікавлені у втраті домінуючого положення на ринку".
Іронічно, але нинішня автономізація оборони Європи - це саме те, чого Трамп публічно домагався. Якщо реалізувати її правильно, це зменшить тиск на американські ресурси та зміцнить партнерство. Але неузгодженість, попередження і погрози замість чіткої стратегії можуть виштовхнути Європу зі сфери впливу США.
Президент Сполучених Штатів у соцмережі Truth Social заявив, що США не братимуть участі у засіданні G20 у Південно-Африканській республіці, "коли конфіскація землі та геноцид є основною темою розмови", передають Патріоти України. "Як можна очікувати, щ...
Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримує перспективу приєднання України до ЄС і НАТО, проте вважає, що це можливо тільки після припинення війни. Про це повідомляє німецький журнал Spiegel, передають Патріоти України. "Країна, яка перебуває у ...