Колишній міністр енергетики Росії та опозиціонер Володимир Мілош заявив, що РФ вийшла на максимум своїх потужностей, передають Патріоти України.
Мілош розповів "24 Каналу", що влітку 2023 року виробництво готових металевих виробів (боєприпасів - ред.) зросло на 30–40% у річному вираженні, але вже до кінця року впали на 8–10%.
"Вони виходять на плато. Чому? Для збільшення виробництва потрібно будувати нові лінії, а для цього потрібні станки, яких не виробляють в Росії. Потрібне особливе обладнання, яке навіть Китай не може постачати", - заявив Мілов.
Крім того, після інформації у ЗМІ, що Росія активно скуповує станки у Тайваню, влада країни відреагувала та ввела додаткові санкції та штрафи для своїх компаній. Це значно вдарить по російському ВПК.
Росія не зможе будувати нові лінії будівництва зі зброї та боєприпасів з двох причин: немає станків, а наявні виробництва переважно засновані на обладнанні Заходу. Воно зношуватиметься та потребуватиме обслуговування. Якщо країни Заходу будуть й надалі перекривати постачання компонентів для виробництва зброї, то цей процес можна стримати та навіть зруйнувати.
Крім того, Мілош розповів, що російські виробники зброї відрізняються від західних тим, що не випускають ніякої продукції окрім військової. Він нагадав, що компанії Airbus Defence and Space, Lockheed Martin або Boeing виробляють багато цивільних продуктів. Тоді як у РФ підприємства працюють, коли гроші з держбюджету постачаються, якщо цей потік закінчиться, вони одразу ж зупиняться.
До повномасштабного вторгнення продаж зброї за кордон приносив 15 мільярдів доларів щороку. Зараз росіяни приховують дані, за оцінкою Мілова, експорт знизився до 5–6 мільярдів доларів.
"Залишилося лише одне "річище" – держбюджет. Якщо він буде "пересихати", а тут ще дефіцит виробничих потужностей... Зараз в оборонної системи такі успішні часи, але далі це не збережеться", - сказав він.
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...
Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...