Українська ППО не може надійно визначити зліт літаків МіГ-31К, здатний нести ракети "Кинджал". Таку інформацію ми отримуємо від партнерів з НАТО, заявив в ефірі телеканалу "Еспресо" військовий експерт Defence Express Іван Киричевський, передають Патріоти України.
Як зауважив експерт, дати гарантій безпеки українцям під час зльоту МіГ-31К не може ніхто. Якби можна було вирахувати ступінь загрози пусків ракет, це уже зробили б.
"Звісно, можна обмінюватися різними риторичними питаннями, а ось, наприклад, у Британії у 1940 році диференціювали тривоги: якщо хвиля бомбардувальників, то один рівень тривоги, а якщо поодинокий, то інший. Водночас коли по Британії полетіли крилаті ракети "Фау-1" з дуже жахливим звуком і точністю, то я не знаходив даних, що там диференціювати тривоги, в стані небезпеки була вся країна", – додав він.
Експерт наголосив, українська ППО не може визначати зліт МіГ-31К. Це роблять радіотехнічні засоби країн Альянсу – у них є потрібні для цього літаки.
"У них є літаки типу AWACS, які дозволяють виявляти цілі фактично на 800 кілометрів, а у нас немає, тобто про зліт МіГів ми дізнаємося через ланку партнерів по НАТО", – пояснив він.
"Щодо того, що вони літають довго і чи можуть проводити ракетні атаки або ні – я думаю, ніхто гарантій дати не може. До прикладу, вони підіймають МіГ-31К у повітря, а згодом підтягують стратегічні бомбардувальники зі звуковими крилатими ракетами й проводять комбіновану атаку. Або ж просто довго літають (МіГи, – ред.) та потім вдаряють "Кинджалами", користуючись фактором раптовості", – продовжив Киричевський.
На думку експерта, тривогу через активність носіїв ракет "Кинджал" в Україні вмикають лише тоді, коли МіГ летить безпосередньо в нашому напрямку. Якщо такий літак перебуває десь над кордоном із, наприклад, Норвегією, з цим розбирається НАТО.
"З іншої сторони виник такий політичний запит, що, мовляв, навіщо паралізувати країну, якщо літає МіГ-31К. У нас у принципі є один суцільний фактор паралічу, який називається Російська Федерація і через це ми в принципі не можемо нормально жити", – резюмував Киричевський.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...