Росія відновила шпигунську війну із Заходом. Нещодавно Кремль опублікував перехоплення телефонної розмови старших офіцерів Бундесверу, які обговорювали потенційне постачання крилатих ракет Taurus Україні. Про це повідомляє The Financial Times, передають Патріоти України.
"Гра в кішки мишки повернулася", — сказав один з офіцерів західної розвідки. "Російська діяльність така ж або навіть вища, ніж під час холодної війни", — повідомив інший. "Російська розвідка — це величезна машина, і вона знову робить те, що робила завжди", — заявив третій офіцер.
Зараз фактично щотижня зʼявляється чергова таємна операція, яка показує, наскільки далеко російські шпигуни проникли в Європу з початку повномасштабної війни в Україні. 27 лютого Іван Тихомір став шостим болгарином, якому висунули звинувачення в участі в російській шпигунській групі в Британії. За два тижні перед цим в Іспанії знайшли розстріляного колишнього російського льотчика Максима Кузьмінова. Ще перед тим Франція виявила мережу з 193 сайтів, які мали поширювати дезінформацію до виборів в Європарламенті.
З 2022 року військова розвідка ГРУ, ФСБ і Служба зовнішньої розвідки перегрупували і оновили свої сили, щоб підвищити шанси на успіх в своїх операціях. Пріоритети залишились такими ж, що і до повномасштабної війни — викрадення західних секретів, збільшення розбіжностей в НАТО і підірвати підтримку України. Методи РФ стали винахідливішими.
Одна з найбільших змін у Кремлі є активізація використання іноземців у власних цілях. "[Проксі] можуть і не знати, що вони працюють на росіян, вони можуть бути злочинцями або іншими особами, яким платять", — заявив розвідник.
Також Москва може тиснути на родичів емігрантів, щоб ті за кордоном починали співпрацювати з ними. тактика використання проксі мають свої плюси, зокрема є більше можливостей заперечувати їхню причетність. Вони також можуть бути ефективними для створення експортних схем для ухилення від санкцій або проникнення в компʼютерні мережі.
Проте таких агентів буде складно контролювати в умовах відсутності шпигуна на місці. Кремль для цього вербує людей без військового досвіду, щоб вони не мали військового минулого. Наразі традиційними шпигунськими методами РФ діє в нейтральній Швейцарії і Австрії. Також вони посилились в Туреччині і ОАЕ.
Британський принц Вільям висловив розчарування працівниками свого офісу, які відмовили йому в поїздці до України. Тим більше, що його молодший брат Гаррі відвідав Львів 10 квітня. Про це пише Daily Mail з покликанням на джерела, передають Патріоти Укра...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у рамках Міжнародного академічного форуму "Воєнні інновації в сучасних війнах" обговорив виклики асиметричних війн, їх вплив на глобальну безпеку та роль інновацій у сучасних військових конфлікт...