Президент Латвії оцінив доцільність переговорів з російськими окупантами, до котрих спонукають Україну

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс

Жодна держава не має права підштовхувати Україну до переговорів з ворогом адже Росія не шукає політичного рішення для закінчення війни. Про це у неділю, 26 листопада, заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв'ю Суспільне.

"Хочу наголосити: тільки Україна має вирішити, якою буде її стратегія. Ніхто не повинен примушувати Україну до політичної дискусії з Росією, якщо ми бачимо, що Росія не готова до цього", - зазначив президент Латвії.

На його думку, Кремль намагається просувати наратив, мовляв, "давайте шукати політичне рішення", проте це лише маневр для того, щоб тягнути час.

"Росія прагне війни. Думати, що політичний процес можливий - не реалістичний спосіб реагування на реальність. Так, РФ зацікавлена в просуванні наратива: "Поговоримо, знайдемо політичне рішення". Але це тільки щоб виграти час", - сказав Рінкевичс.

Він вказав, що РФ кинула всі ресурси аби наростити військове виробництво. Крім тго, Росія запланувала збільшити бюджетні витрати на війну.

"Партнери української держави не повинні ставитись до цього легковажно", - впевнений політик.

Макрон намагається усунути фон дер Ляєн з посади голови Єврокомісії, заради нового протеже

четвер, 25 квітень 2024, 8:15

Президент Франції Еммануель Макрон веде переговори з іншими лідерами Євросоюзу щодо можливості замінити Урсулу фон дер Ляєн на посту голови Єврокомісії. Про це у середу, 24 квітня, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. . Зазначається...

Країни ЄС вагаються з наданням ППО Patriot Україні: ЗМІ дізнались причини

четвер, 25 квітень 2024, 8:05

Повідомляється, що виготовлення систем ППО займає багато часу, тому європейські країни не хочуть відмовлятися від своїх Patriot і ставити себе під загрозу, передають Патріоти України. Як повідомляє AP news, країни Євросоюзу, які мають системи ППО Patri...