Країни ЄС досі продовжують продавати боєприпаси третім країнам за комерційними контрактами, попри нестачу снарядів для України, передають Патріоти України.
Європа може наростити поставки боєприпасів Україні, якщо тимчасово призупинить відвантаження цієї продукції третім країнам, що не перебувають у такому становищі, як Україна. Таку думку висловив президент Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв'ю "Суспільному".
Він зазначив, що Росія досі не змогла досягти жодної стратегічної цілі, що ставила перед собою на початку вторгнення. Але небезпека полягає в тому, що Кремль мобілізує економіку та ресурси на продовження війни, і до цього факту не можна ставитися легковажно, переконаний Рінкевичс.
За його словами, в Європі "багато хто" розуміє необхідність так само мобілізувати власну оборонну промисловість. Але для цього потрібен час.
"Я знаю, що є деякі так звані треті країни, які все ще купують боєприпаси у європейських заводів. І якщо ми можемо відкласти, наприклад, їхні закупівлі, тому що у них немає активної воєнної ситуації, то, напевно, це те, що ми повинні зробити", — пропонує Рінкевичс.
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...