"Президент Словенії Борут заявив, що не підтримує ідеї повноправного членства України і Туреччини в ЄС. Що це означає?" - політолог

"Президент Словенії Борут Пахор в своєму виступі на одній з панелей 14 Стратегічного форуму на озері Блед заявив, що не підтримує ідеї повноправного членства України і Туреччини в ЄС, але виступає за надання цим країнам особливого статусу", - пише у своєму блозі Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"У цій заяві, яка може здатися всього лише особистою думкою керівника однієї з невеликих країн Європейського Союзу, важливою є тенденція. Важливим є саме прагнення заперечувати можливість вступу України до Європейського Союзу, на відміну від сусідніх зі Словенією країн Західних Балкан.

Небезпечна і спроба пов'язати членство України і Туреччини. Як відомо, переговори про вступ до ЄС Туреччини тривають десятиліттями і стикаються з цілою низкою непереборних перешкод. Це і стан демократії і прав людини в країні, і фактична окупація турецькими військами півночі Кіпру. Але ніяких аналогічних проблем з Україною не існує. Проте існує бажання зобразити нашу країну «хворою людиною Європи», яка не може приєднатися до європейської сім'ї. Ну хіба що якийсь там особливий статус коли-небудь отримати.

Ці слова президента Словенії означають, що інтеграція країн Західних Балкан у ЄС триває. Рано чи пізно доведеться перейти і до українського питання. І ті, хто не дуже хоче бачити Україну в ЄС, вже готуються. Завчасно. Як і повинно бути у великій політиці. Готуються ще й для того, щоб зберегти хороші відносини з Москвою - як відомо, Словенія є однією з країн, яка зацікавлена перш за все в економічних контактах з Росією.

Українцям важливо розуміти, що ніхто не візьме нас в ЄС просто так, що до захисту свого права на вступ до об'єднання потрібно готуватися, його важливо захищати.

До речі, голова зовнішньополітичного відомства Туреччини Мевлют Чавушоглу, який був одним з учасників форуму на Бледі, не погодився із заявою Борута Пахора і зазначив, що Туреччина заслуговує на членство в ЄС. Адміністрація президента Словенії була змушена реагувати на жорстку критику з боку турецького міністра. З української сторони реакції на заяву Борута Пахора не надходило".

Джерело: Еспресо.ТV

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...

"Байстрючка" Путіна: Стало відомо, як живе таємна донька російського диктатора

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:22

Імовірна позашлюбна дочка російського правителя Володимира Путіна, Єлизавета Кривоногих, вона ж Луїза Розова, про яку ЗМІ взнали у 2020-му році, очікувано принишкла в мережі після початку повномасштабної війни, закривши свою сторінку, передають Патріот...