"У цій заяві, яка може здатися всього лише особистою думкою керівника однієї з невеликих країн Європейського Союзу, важливою є тенденція. Важливим є саме прагнення заперечувати можливість вступу України до Європейського Союзу, на відміну від сусідніх зі Словенією країн Західних Балкан.
Небезпечна і спроба пов'язати членство України і Туреччини. Як відомо, переговори про вступ до ЄС Туреччини тривають десятиліттями і стикаються з цілою низкою непереборних перешкод. Це і стан демократії і прав людини в країні, і фактична окупація турецькими військами півночі Кіпру. Але ніяких аналогічних проблем з Україною не існує. Проте існує бажання зобразити нашу країну «хворою людиною Європи», яка не може приєднатися до європейської сім'ї. Ну хіба що якийсь там особливий статус коли-небудь отримати.
Ці слова президента Словенії означають, що інтеграція країн Західних Балкан у ЄС триває. Рано чи пізно доведеться перейти і до українського питання. І ті, хто не дуже хоче бачити Україну в ЄС, вже готуються. Завчасно. Як і повинно бути у великій політиці. Готуються ще й для того, щоб зберегти хороші відносини з Москвою - як відомо, Словенія є однією з країн, яка зацікавлена перш за все в економічних контактах з Росією.
Українцям важливо розуміти, що ніхто не візьме нас в ЄС просто так, що до захисту свого права на вступ до об'єднання потрібно готуватися, його важливо захищати.
До речі, голова зовнішньополітичного відомства Туреччини Мевлют Чавушоглу, який був одним з учасників форуму на Бледі, не погодився із заявою Борута Пахора і зазначив, що Туреччина заслуговує на членство в ЄС. Адміністрація президента Словенії була змушена реагувати на жорстку критику з боку турецького міністра. З української сторони реакції на заяву Борута Пахора не надходило".
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...