У президентському рейтингу лідирує чинний глава держави Володимир Зеленський, за якого проголосували би 27,3% українців серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці Петро Порошенко (14,6%), на третьому – Юлія Тимошенко (11,9%), зазначають Патріоти України.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 27 травня – 1 червня 2021 року.
"Відносно найбільшу підтримку має В. Зеленський: у разі участі у виборах зазначених у списку кандидатів чинний Президент отримав би 21,8% серед усіх респондентів, що становить 27,3% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором", – йдеться у повідомленні.
На другому місці – п’ятий президент України, лідер "Європейської солідарності"Петро Порошенко", за якого проголосували б 11,7% серед усіх респондентів і 14,6% серед тих, хто визначився з вибором. На третьому місці – лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко з показниками, відповідно, 9,5% і 11,9%. Четверте місце ділять з приблизно однаковою підтримкою лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко (7,6% і 9,5%) та співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" у Верховній Раді Юрій Бойко (7,3% і 9,2%). Інші кандидати мають нижчу підтримку.
При цьому, як зазначається, респондентам також ставилося запитання, чи підтримують вони балотування Зеленського на другий термін. У цілому, 37% респондентів підтримують балотування на другий термін, не підтримують – 54,5%.
КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з квотним відбором. Усього було опитано 2000 респондентів, які живуть у всіх регіонах України (крім АР Крим) віком від 18 років і старше. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% – для показників, близьких до 50%; 2,1% – для показників, близьких до 25%; 1,5% – для показників, близьких до 10%; 1,1% - для показників, близьких до 5%.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: