Проблеми окупантів наростають: ПВК "Вагнер" вичерпує свої сили в боях за Бахмут, Пригожин намагається перекласти відповідальність за провали на Шойгу

ПВК "Вагнер" вичерпує свої сили на Донбасі та, зокрема, в районі Бахмута. Її власник Євген Пригожин намагається виправдати великі втрати, звинувачуючи міністра оборони РФ Сергія Шойгу в тому, що той спочатку не давав боєприпаси, а тепер взагалі нібито хоче "вкрасти славу" вагнерівців, передають Патріоти України.

Про це розповіли в Центрі національного спротиву. Як зазначається, фактично "Вагнер" виконав свою роль біля Бахмута – наситив фронт "гарматним м'ясом". Однак Пригожин підготував медійну кампанію з метою перебільшити досягнення своєї ПВК та привласнити ситуативні просування військ РФ у Бахмуті.

Боєздатність "Вагнера" впала, що вплинуло на авторитет самого Пригожина. Знищення своїх найманців "кухар Путіна" видає як відведення від позицій через нібито тиск Шойгу.

Протистояння Шойгу та Пригожина

Пригожин заручився підтримкою Путіна у війні влітку 2022 року. Це сталося на тлі виснаження армії РФ після боїв у Сєвєродонецьку та Лисичанську, що призвело до подальших поразок окупантів на Харківщині.

Власник ПВК "Вагнер" переконав президента РФ у неефективній стратегії командування, і тодішнього командувача окупантами в Україні Олександра Дворнікова було усунуто, його місце зайняв Сергій Суровікін, креатура Пригожина.

Саме влітку Пригожин отримав картбланш від Путіна щодо вербування ув'язнених та фінансування більш активного залучення його ПВК до військових дій. Тоді Путін не хотів проводити спільну мобілізацію та повірив, що вагнерівцям вдасться змінити ситуацію на фронті.

Тоді ж Пригожин розпочав кампанію проти Шойгу, в якій його підтримував голова Чечні Рамзан Кадиров. Обидва вони хотіли взяти під контроль міноборони РФ та освоювати необмежені військові бюджети.

Проте ситуація склалася інакше. Шойгу на цифрах показав неефективність вагнерівців. Разом із начальником генштабу РФ Валерієм Герасимовим він розпочав низку перевірок усередині армії, щоб дискредитувати Суровікіна.

Суровікіна замінив Герасимов, і Пригожин втратив підтримку. Крім того, у Пригожина закінчився людський ресурс, з грудня 2022 року він не може набирати до своїх лав достатньої кількості в'язнів.

Політичні амбіції Пригожина

За останні пів року Пригожин підняв свою впізнаваність, його амбіції виросли. Очевидно, що свої сили він хотів би капіталізувати. І не в останню чергу в політиці, оскільки йому потрібний плацдарм для боротьби за владу, зазначають у ЦНС.

Зараз Пригожин намагається повалити свого давнього ворога – губернатора Санкт-Петербурга Олександра Бєглова. "Кухар Путіна" розуміє, що "феодальна війна" за спадщину Путіна вже почалася і хоче взяти під свій контроль одне з головних міст РФ. Вплив над Пітером та власна ПВК був би гарним стартом для боротьби за місце в Кремлі.

Тепер у Пригожина два завдання: зберегти свою армію і при цьому не дати Шойгу викинути його на сторінку історії. В результаті він вдається до шантажу та розхитування ситуації всередині самої Росії.

"Головна помилка Зеленського, те що він залишив демократію", - "слуга народу" Богуцька вимагає закрити українцям рота

п’ятниця, 26 квітень 2024, 2:35

"Знаєте, про що я насправді шкодую? Про те, що з прийняттям Воєнного стану не було введено воєнну цензуру. Володимир Зеленський (чи справді, чи з подачі європейських партнерів) залишив демократію під час війни. Це була помилка!!!" - написала Богуцька. ...

Вибори недійсні. Х*ло - узурпатор: Європарламент не визнав легітимність Путіна

п’ятниця, 26 квітень 2024, 1:45

Країни-члени Євросоюзу та міжнародна спільнота не повинні визнавати результати "виборів" 15-17 березня у Росії, за результатами яких "переможцем" оголосили Володимира Путіна. Відповідну резолюцію прийняв Європарламент у четвер, 25 квітня. Документ підт...