Державний секретар США Марко Рубіо під час зустрічі з президентом Панами Хосе Раулем Муліно висунув ультиматум щодо зменшення впливу Китаю в зоні Панамського каналу, попередивши про можливі заходи у разі відсутності негайних змін, зазначають Патріоти України.
Рубіо заявив, що нинішня ситуація, коли Комуністична партія Китаю зберігає контроль та вплив над Панамським каналом, є прямою загрозою для його функціонування і порушує Договір про постійний нейтралітет каналу.
Рубіо поінформував представників Панами, що "президент США Дональд Трамп схвалив попереднє рішення про те, що нинішнє становище впливу і контролю Комуністичної партії Китаю над районом Панамського каналу становить загрозу як для самого каналу, так і є порушенням Договору про постійний нейтралітет і експлуатацію об’єкта".
Також держсекретар США дав зрозуміти, що "цей статус-кво неприйнятний". Рубіо зазначив, що у разі відсутності негайних змін Сполучені Штати "вимагатимуть вжиття заходів, необхідних для захисту своїх прав згідно з Договором".
"Сполучені Штати не можуть і не дозволять Комуністичній партії Китаю продовжувати ефективний і зростаючий контроль над Панамським каналом", – написав Рубіо в соцмережі X.
"Трамп не виключає застосування військової сили над Панамою, що викликає критику як з боку союзників Вашингтона в Латинській Америці, так і з боку його противників. На слуханнях у Сенаті минулого тижня американські чиновники заявили, що через суперечку навколо каналу можуть бути введені штрафи і обмеження на судна під панамським прапором, що заходять в американські порти", - пише Reuters.
Крім того, Рубіо наголосив на "важливості спільних зусиль" щодо припинення нелегальної міграційної кризи в півкулі та подякував Муліно за його "підтримку спільної програми репатріації, яка скоротила нелегальну міграцію через Дар’єнський коридор".
"Ця зустріч знаменує собою важливий крок у пожвавленні стратегічних відносин між Сполученими Штатами і Панамою відповідно до бачення президента Трампа", – йдеться в пресрелізі Держдепартаменту США.
Нагадаємо, Панамський канал – це штучний водний шлях, що з’єднує Атлантичний та Тихий океани довжиною близько 80 км,. Він є одним із найважливіших морських торговельних маршрутів у світі. Щороку через канал проходить близько 14 тисяч суден, які перевозять понад 300 мільйонів тонн вантажів.
Контроль над каналом був переданий Панамі Сполученими Штатами 1999 року відповідно до угоди Торріхоса – Картера, підписаної ще в 1977 році. Канал має стратегічне значення для світової торгівлі та національної безпеки США, оскільки забезпечує скорочення транспортних маршрутів і значно прискорює глобальні перевезення.
Президент Чехії Петр Павел заявив, що його країни готова взяти участь в іноземній миротворчій місії, яка відправить війська в Україну в разі укладення мирної угоди. Про це Павел сказав інтерв'ю Європейській правді, передають Патріоти України. Він зазна...
Станом на ранок 23 березня 2025 року через нічну дронову атаку РФ на Київ загинуло 3 людини, серед них - 5-річна дитина, передають Патріоти України з посиланням на пресцентр КМВА. . "За наявною інформацією, 3 людини загинули, у тому числі 5-річна дити...