
Як повідомляли ПУ, поліція склала адмінпротокол на учасника маршу на честь дивізії СС "Галичина" в Києві за використання нацистського вітання, і справою займеться суд. Сам чоловік запевнив, що не" зігував", його жест був вирваний з контексту і поданий представниками ЗМІ невірно. Про це Володимир Кошовенко написав у своєму Facebook.
Тут варто зауважити, що чоловік, на якого правоохоронці склали "хуліганку", у присутності понятих від підпису протоколу про адміністративне правопорушення відмовився. У поліції поінформували, що матеріал у справі буде направлений до суду для подальшого прийняття рішення.
Кошовенко в мережі пояснив ситуацію, яка сталася на акції в столиці на 78-ту річницю створення 14-ї гренадерської дивізії військ СС (Waffen SS) "Галичина". Чоловік наголошує, що не "зігував", а тримав пальці у формі тризуба і робив фото на тлі Львівського лева на штандарті.
"Я не належу до жодної партії чи організації. Я не є прихильником ані московського світу, ані гітлерівського фашизму. Я засуджую обидва режими, тому що це всесвітнє зло!"- зазначив він.
При цьому, за словами чоловіка, "промосковське ла*но-телеканал "НАШ" показало мої жести як щось схоже на зігу".
"На відео чітко видно, що рука лежить на серці, потім піднята до долу і знову на серці. Насправді, я не мав на меті робити зігу, а просто сфотографуватись", - розповів Кошовенко.
У підсумку, вважає чоловік, у нього вийшов жест у вигляді "римського" привітання, але з пальцями у формі тризуба.
"На жаль це була величезна моя помилка. Визнаю і каюсь", - написав Кошовенко і вибачився перед організаторами акції "за зіпсовану картинку".
Додамо, що зараз сторінка чоловіка в Facebook заблокована. Ось як виглядає жест Кошовенка, показаний з різних ракурсів, в профіль і анфас:
Кадр з телеканалу "Наш"
Знімок від InfoMaidan
Нагадаємо, що крім дрібного хуліганства, слідчі розпочали кримінальне провадження стосовно чоловіка за ч.1 ст. 431-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) КК.
Раніше повідомлялося, що в Інституті нацпам'яті різко висловилися про марш у Києві на честь дивізії "Галичина". Директор УІНП Антон Дробович назвав акцію провокаційною і неприпустимою.
На скандальний захід, який був поданий організаторами як марш вишиванок, також відреагував Офіс президента. Там заявили, що очікують від Нацполіції та МВС встановлення всіх обставин і притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні закону.
Латвійська розвідка попереджає про можливі гібридні провокації з боку росії проти країн східного флангу НАТО, зокрема держав Балтії та Польщі, передають Патріоти України. Як повідомляє Fox News із посиланням на представників спецслужб, метою таких дій ...
Країни Європи повинні готуватися не лише до деокупації українських територій, а й до можливого розпаду Російської Федерації, ризик якого зростає з кожним днем війни в Україні. Такий сценарій може супроводжуватися виходом окремих регіонів зі складу РФ, ...