"Просто перестать стрелять" - не вихід: Полк "Азов" звинуватив владу у "синдромі пацифізму"

На фронті практично щодня стикаються зі злочинами російських агресорів, фахово документувати та ефективно розслідувати які можуть лише юристи, знайомі з військовою справою, тому ліквідувати військову прокуратуру - погана ідея.

Командування полку Азов вважає недоцільною ліквідацію військової прокуратури в Україні. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє "Твій полк 2.0", передають Патріоти України.

"Жодною мірою не належачи до зацікавлених сторін, як професіонали військової справи, що роками перебувають на лінії вогню, маємо висловити позицію, аби не стояти осторонь. Завдання військової прокуратури в зоні бойових дій виходять далеко за обсяг функцій, що їх здійснюють цивільні прокурори в межах адміністративно-територіальних одиниць", - вважає командування полку "Азов".

"На фронті ми практично щодня стикаємося з воєнними злочинами російських агресорів, фахово документувати та ефективно розслідувати які можуть лише юристи, знайомі з військовою справою та які самі є військовослужбовцями. Ліквідація військової прокуратури під час війни є фатальним проявом того самого синдрому пацифізму, який сто років тому поховав молоду Українську народну республіку", - йдеться в заяві.

Командування зазначає, що практика доводить необхідність не скорочення, а розширення функцій військових прокуратур. "Виклики гібридної війни обумовлюють необхідність не послаблення, а інституційного посилення роботи з дотримання законності та правопорядку у військових формуваннях, що ведуть бойові дії. Не можна забувати й про систематичну підготовку доказової бази, за допомогою якої будуть судити російських агресорів і їх посібників за міжнародно-правові злочини: злочини проти миру, воєнні злочини та злочини проти людяності. Займатись цим повинні люди, що знають війну не з відеоблогів і випусків новин", - заявили військові.

У полку "Азов" вважають, що для цього необхідна побудова злагодженої та ефективної системи військової юстиції, що включатиме органи військової прокуратури, військові суди та підрозділи військової контррозвідки. "Патріоти та професіонали, що діють безпосередньо у бойових порядках військ та працюють в зоні бойових дій, ефективніше захистять національні інтереси, законність, та життя військовослужбовців, аніж кабінетні юристи-реформісти", - підсумували в "Азові".

Хіти тижня. Зате Шарію можна: Українським журналістам масово відмовили в участі у прес-конференції Зеленського

середа, 27 травень 2020, 9:00

Багатьом українським журналістам та ЗМІ відмовили в участі у прес-конференції президента Володимира Зеленського, яка відбудеться 20 травня в парковій частині Маріїнського палацу і розпочнеться о 10:30, передають Патріоти України. . В акредитації від...

Хіти тижня. Поліція назвала основну версію загибелі нардепа у Києві та відреагувала на істерику прокремлівських медія про причетність партії Порошенка

середа, 27 травень 2020, 6:00

Роковий постріл пролунав з нагородного Глока нардепа. Попередньою версією загибелі народного депутата Валерія Давиденко є самогубство. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк, зазначають Патріоти України. Він уточнив, що...