При управсправами президента РФ працює Науково-дослідний центр, який вираховує користувачів соцмереж, розробляє глобальні теракти в Україні, ховає "дурнів-іхтамнєтів"

Серед розробок цього центру - спеціальна нейромережа, яка на супутникових знімках знаходила танки.

У Росії працює Науково-дослідний обчислювальний центр при управлінні справами президента РФ, який розробляє системи моніторингу та деанонімізацію користувачів соцмереж. Завдяки різним сервісам можна знайти інформацію, компромат на будь-якого жителя РФ. Також цей центр займається моделюванням різних ситуацій. Скажімо, одна з них була - як вплине аварія на одній з українських електростанцій на всю енергосистему країни. Про це йдеться у розслідуванні "Медузи", передають Патріоти України.

Сьогодні колишнє "оборонне НДІ" шукає iOS-розробників і дизайнерів, а претендентам пропонують пояснити, "як пов'язані ці три людини - Адам Драйвер, Кайло Рен і радарний технік Метт; укладетеся в 250 символів". Але про завдання з силових відомств нове покоління співробітників (випускники МІФІ і МГУ) розповідає досі.

"Дуже багато завдань вирішувалося не за гроші для всіляких силовиків - ФСТ, ФСБ, МВС, Міністерства оборони. Основний клієнт в сенсі держкоштів і серйозності завдань - Міноборони. Доводилося отримувати третю форму допуску. І розвідники військові у нас жили", - розповідає колишній розробник Головного науково-дослідного обчислювального центру при президентові РФ (його слова підтверджують двоє інших звільнених з цього центру працівників).

"Ось заявили ми, що в Сирії або Донбасі немає російських військових - а вони ж є. І доводиться наввипередки з Bellingcat шукати по геолокації всі пости, де який-небудь російський військовий, дурень, з рушницею в окопі сфотографувався", - розповідає про свою роботу колишній аналітик центру.
Роботу центру тримали в секреті.
"Дуже серйозна боротьба йшла за відстрочку того моменту, коли Сполучені Штати дізнаються про існування ГлавНДОЦ. Тому що всі розуміли, що за цим послідує: детальне вивчення всіх (співробітників підприємства) через соцмережі", - розповів співрозмовник.
Серед розробок цього центру - спеціальна нейромережа, яка на супутникових знімках знаходила танки. "А одного разу Міноборони попросило розрахувати, як аварія на якійсь одній українській електростанції позначиться на всій електромережі країни. Тобто якщо ми "відключаємо" в одному місці, чи не станеться (від перерозподілу потужностей) віялове відключення цілого ряду електростанцій?", - згадує колишній співробітник центру.

Результати вирішення цього завдання збереглися в закритій презентації ГлавНДОЦ "Досвід вирішення аналітичних задач, заснованих на великих масивах даних". Один зі слайдів присвячений "моделюванню та прогнозуванню наслідків порушення функціонування об'єктів інфраструктури", а розрахунки зроблені на прикладі України.

У Міноборони РФ не відповіли на запит "Медузи". У Головному науково-дослідному обчислювальному центрі на запит також не відповіли - мовляв, "через відсутність в системі підприємства органу зі взаємодії із засобами масової інформації" варто звертатися за коментарем до Управління справами при президентові РФ.

"У мене теж був син, який дувся": Фіцо порівняв з дітьми послів ЄС, які не прийшли на відзначення 80-річчя визволення Братислави від нацистів

субота, 5 квітень 2025, 14:10

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурився через те, що посли країн Євросоюзу не прийшли за його запрошенням на урочистості з нагоди 80-річчя визволення Братислави від нацистської окупації. Водночас на заході були присутні диппредставники Росії та...

Влаштував брутальниторг: Трамп хоче "феноменальну" пропозицію від інших країн в обмін на тарифні поступки

субота, 5 квітень 2025, 12:58

Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...