Прийняти закон про демобілізацію, не посилюючи мобілізацію - це самогубство: Дикий пояснив, що не так

Колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий вважає, що для ухвалення закону про демобілізацію спочатку потрібно забезпечити армію резервами. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України.

"Ставлюся з розумінням до позиції Міністерства оборони та армійського командування щодо законопроєкту про демобілізацію. Ця норма вже була в травневому законі і її відхилили саме на вимогу військового командування. І я розумію, чому армійське командування виступає проти нього", - зауважив Дикий.

За словами екскомандира взводу батальйону "Айдар", щоб ухвалити закон про демобілізацію, а цей закон критично необхідний, потрібно спочатку забезпечити армію резервами. Але депутати не голосують за жодну непопулярну норму, яка б посилила мобілізацію. І в цій ситуації позиція армійського командування дуже проста.

"Військове командування розуміє, що якщо депутати не приймають жодних норм, які забезпечать новобранців, але при тому приймуть норму про граничні терміни служби, то не за горами той момент, коли доведеться одночасно демобілізувати 700 тис. людей, не маючи нікого на заміну. Тобто взяти й розпустити фронт. Звісно, військове командування на це не згодне", - наголосив Дикий.

Колишній командир взводу батальйону "Айдар" також додав, що в першу чергу народні депутати мають прийняти закони, які посилять мобілізацію й одночасно треба ставити питання про граничний термін служби для тих, хто вже служить.

"До речі, якщо буде граничний термін служби, це полегшить і мобілізацію нових людей. Легше рекрутувати людей на визначений термін, аніж назавжди. Але ці речі мають бути прийняті саме одночасно: посилення мобілізації та граничний термін служби. Прийняти тільки граничний термін служби - це самогубство", - зазначив Дикий.

Ситуація напружена: Росіяни намагаються навести понтони через Оскіл для штурму Куп’янська, - військові

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:59

Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...

Зовсім не Меланія: У зміні ставлення Трампа до Росії ключову роль відіграли двоє людей, -The Telegraph

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:41

За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...