Україна масово постачає на фронт муляжі зброї, щоб війська Росії били по хибних цілях. Попит на підроблену зброю різко зріс, оскільки українські захисники стикаються з посиленням російських ударів та скороченням постачань, передають Патріоти України.
Про це пише британська газета The Telegraph. Як йдеться у статті, опублікованій 29 березня, добровольці будують моделі ракетних установок та артилерійських знарядь натуральної величини з підручних матеріалів, щоб змусити противника витрачати боєприпаси на фейкові цілі.
Зокрема, лише одна з груп таких добровольців за останній рік збудувала понад 200 макетів протитанкових керованих ракетних комплексів (ПТРК) "Стугна" та двох 152-мм гаубичних артилерійських гармат Д-20, які було розгорнуто на лінії зіткнення.
На розробку першої імітаційної ракетної установки пішло два місяці, а її вартість становила близько 3-4 тис. грн. З того часу процес виробництва був прискорений до кількох днів, а ціна знижена до 1 тис. грн. Також від військових надійшло замовлення на розробку складніших моделей, зокрема муляжу ЗРК Patriot. Його розробка коштуватиме приблизно 10 тис. доларів.
Також в Україні створюють фальшиві системи Starlink, по яких б'ють окупанти. Хибні термінали розміщують поблизу зі справжніми, щоб спантеличити розвідку ворога.
Водночас захисники України зазначають, що фальшива зброя навряд чи стане вирішенням проблеми затримок допомоги із Заходу. "Основна ідея цих моделей – виснажити противника і побачити його позицію. Нам потрібна справжня зброя, тому що ми можемо виграти війну тільки зі справжньою зброєю", – кажуть вони.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...