"ПриватБанк" був частиною широкомасштабної шахрайської схеми братів Суркісів і Коломойського, - розслідування західних ЗМІ

У 2008–2010 роках низка компаній, асоційованих із «Приватбанком», отримали позики від базованої на Кіпрі філії «Приватбанку».

Американський часопис Chicago Morning Star публікує статтю «Доповідь агенції «Кролл», Україна: Коломойський і Суркіси вивели гроші з «Приватбанку» під час внесення застави». Чиказьке видання повідомляє, що слідчі агенції «Кролл» виявили схему, згідно з якою стало зрозуміло як Ігор Коломойський разом із Ігорем та Григорієм Суркісами виводив гроші з «Приватбанку» під час процесу націоналізації цього українського банку, передають Патріоти України.

Згідно з доповіддю агенції «Кролл», у 2008–2010 роках низка компаній, асоційованих із «Приватбанком», отримали позики від базованої на Кіпрі філії «Приватбанку» на загальну суму у 361 мільйон доларів. «Позики на суму у 361 мільйон доларів були згруповані у кілька частин, а з цих частин уже буквально за декілька хвилин були видані інші позики, які одразу ж були скеровані через цілу мережу банківських транзакцій між рахунками всіх пов’язаних компаній, що, у свою, чергу, як виглядає, не мало жодної комерційної мети», – зазначається у доповіді розслідування агенції «Кролл».

Далі американський часопис пише, що згідно зі слідчими агенції «Кролл», ті самі кошти були згодом розміщені на рахунках «Приватбанку». Спершу ці кошти були переказані на рахунки терміном до двох років. І все це відбувалося саме у час внесення застави на рахунках компаній, які згодом переспрямували кошти на депозитні рахунки шести компаній. Усі ці компанії, як пише газета, були зареєстровані у той самий день і на ту саму адресу на Британських Вірґінських островах. Приблизно 150 мільйонів доларів, включно з позиковими фондами та інтересом, були виведені з «Приватбанку» саме через цю схему.

У доповіді агенції «Кролл» показано, що всі шість депозитних рахунків вели до Григорія та Ігоря Суркісів. Часопис пояснює, що йдеться про українських олігархів та бізнесових партнерів Ігоря Коломойського, який був одним із найбільших власників акцій «Приватбанку» до його націоналізації. Брати Суркіси, зі свого боку, як зазначає чиказьке видання, намагалися довести у суді, що вони не асоціювались із колишніми власниками «Приватбанку» і наполягали, що процедура внесення застави була протизаконною.

У той самий час, паралельно з судовими слуханнями в Україні, Ігор Суркіс подав позов до Високого суду Лондона. І розгляд цієї справи у Лондоні, на відміну від українських судових слухань, встановив очевидний зв’язок між братами Суркісами і Коломойським. Насамкінець американський часопис вказує, що незалежне розслідування агенції «Кролл» щодо діяльності «Приватбанку» було проведене між 2016 і 2017 роками. Розслідування показало, що «Приватбанк» був частиною широкомасштабної скоординованої шахрайської схеми впродовж щонайменше 10 років перед тим, як цей український банк був націоналізований. Усе це спричинилось до втрати банком принаймні 5,5 мільярда доларів.

Твіт: «Доповідь агенції «Кролл», Україна: Коломойський і брати Суркіси вивели гроші з «Приватбанку» під час внесення застави».

Хіти тижня. Жыве Беларусь! Попередній керманич сусідньої держави запропонував позбавити російську мову статусу державної (відео)

четвер, 24 вересень 2020, 0:35

В далекому 1994 році "колгоспник" переміг одного з трьох підписантів Біловезької угоди про ліквідацію СРСР викриваючи начебто "нечуваної корупції" та "диктаторських замашках". "Диктатор" Шушкевич поступився владою мирно і результати виборів не сфальшував.

Міністри, судді та депутати: НАЗК назвало топ-10 українських чиновників з найбільшою сумою прихованого майна

четвер, 24 вересень 2020, 0:32

Матеріали перевірок 42 декларацій спрямовані до НАБУ, ДБР і Національної поліції. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило у чиновників незадекларованого майна на 358 мільйонів гривень. Про це повідомила прес-служба НАЗК, пере...