"На полігоні в Архангельській області Росії, де стався вибух, швидше за все, не робили пуски ракет "Буревісник", а випробували двигун для гіперзвукової ракети, який використовує радіоактивні ізотопи", - пише у своєму блозі Олег Жданов, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Я вірю у версію про те, що під Северодвінськом дійсно проводилися випробування в рамках проекту "Буревісник". Я вірю в те, що Російська Федерація зараз струшує з полиць пил і дістає із запасників все, що було напрацьовано або існувало у вигляді ідей.
Ідея з гіперзвуком була популярна ще в період "зоряних війн" – стратегічної оборонної ініціативи. Треба було збивати американські ракети в космічному просторі, і вони планували розмістити на літаючих платформах на орбіті ядерні боєзаряди.
Але США і Ізраїль сьогодні пішли набагато далі. Вони ставлять на озброєння лазерні гармати, які застосовуються і пройшли випробування в бойовій обстановці в Сирії.
Росії треба чимось відповісти, втягнутися в цю гонку озброєнь, і вони починають діставати старі розробки. Але, як завжди, спрацьовує або російський авось, або щось недогледіли і не так зробили.
Фактично цей двигун, який вибухнув, справив ефект "брудної бомби". Ядерного вибуху не сталося, а ось забруднення навколишнього середовища радіоактивними ізотопами сталося. Тим, чим Путін лякав весь світ, він бахнув по росіянах – "брудною бомбою".
Говорити про якусь суперміць не доводиться. Навіть якщо подивитися замовлення російського оборонпрому, то в Індії постійно падають російські МіГ-29, гинуть індійські пілоти, а Індія стоїть на порозі війни з Пакистаном.
А тут Китай брязкає зброєю, закотив такий парад, що весь світ здригнувся. І Росія повинна чимось здивувати. А поки що здивувати нічим. Тому про міць російської армії я б поки не говорив.
У них є одна сильна сторона – величезний практичний досвід у веденні бойових дій на суходолі. Їх сухопутні частини мають бойовий досвід, в тому числі офіцери. Дві чеченські війни, Сирія, Україна.
Що стосується повітря, то їх пілоти мають практику килимових бомбардувань. Вони були розроблені і активно застосовувалися за часів В'єтнамської війни. А для Росії це сьогодні ноу-хау – вони Сирію "прасують" як тільки можуть. Але, знову ж таки, це обмежується 2-3 бригадами, які на сьогодні беруть участь в цих бойових діях".
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...