Путін і Сі Цзіньпін прагнуть зробити з БРІКС антизахідний блок, але Індія й Бразилія опираються, - WP


Глави Росії та Китаю планують використовувати БРІКС як інструмент протидії Заходу. Але їхньому союзу не довіряють Індія та Бразилія, які не хочуть ризикувати своїми відносинами з США та Європою. Про це інформує The Washington Post, передають Патріоти України.

Російський диктатор Володимир Путін і глава КНР Сі Цзіньпін вже давно розглядають БРІКС - економічне угруповання Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки - як центральне місце в їх меті протистояти глобальному домінуванню Заходу.

Ексдипломат РФ Борис Бондарєв, який виступив проти війни, заявив, що Путін і Сі стикаються з опором Індії та Бразилії, адже ці країни мають міцніші зв'язки зі Сполученими Штатами Америки та Європою.

"Ніхто в цьому блоці не бажає ставити себе в становище, в якому зараз перебуває Росія, як відкритий супротивник Заходу і США, ризикуючи збройною конфронтацією", - розповів Бондарєв.

Повідомляється, що диктатор РФ знову звинуватив Захід у тому, що той нібито хоче зберегти якусь гегемонію, яка і призвела до війни. Водночас президент Китаю мав іншу позицію. Сі Цзіньпін хотів розширити БРІКС і обговорював правила приймання нових країн-членів. Він навпаки говорив, що менталітет холодної війни все ще переслідує світ.

За даними видання, Сі Цзіньпін закликав БРІКС протидіяти розколу, порушенню постачань і “економічному тиску”. Видання розуміє це як натяк на західні санкції. Він також вимагав дотримання Статуту ООН від усіх країн.

За даними видання, на думку Сі, БРІКС має боротися з санкціями - роз'єднанням, порушенням ланцюжків постачань і "економічним примусом". Він закликав усі країни дотримуватися Статуту ООН: "Не може бути, щоб останнє слово залишалося за тим, у кого товстіша рука або найгучніший голос",.

Що відомо про БРІКС та саміт

Бразилія, Росія, Індія та Китай є засновниками БРІКC (англ. BRICS – скорочення від Brazil, Rusia, India, China, South Africa). Окрім геополітики, група фокусується на економічному співробітництві та збільшенні багатосторонньої торгівлі та розвитку.

Акронім БРІКC був придуманий у 2001 році тодішнім головним економістом Goldman Sachs Джимом О'Нілом у дослідницькій статті, яка підкреслювала потенціал зростання Бразилії, Росії, Індії та Китаю. Блок був заснований як неформальний клуб у 2009 році, щоб забезпечити платформу для своїх членів, щоб кинути виклик світовому порядку, де домінують Сполучені Штати та їхні західні союзники.

Його створення ініціювала Росія. Група не є офіційною багатосторонньою організацією, як ООН, Світовий банк або Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК). Глави держав і урядів країн-учасниць збираються щорічно, причому кожна країна бере на себе однорічне головування в групі.

Зазначимо, Південна Африка, найменший член з точки зору економічного впливу та чисельності населення, була першoю країною, що виграла від розширення блоку у 2010 році, коли угруповання стало відомим як БРІКС.

Дуже бояться? Окупанти відмовляються від мобільних телефонів - стала відома причина

неділя, 6 квітень 2025, 23:40

Командування 14-го армійського корпусу збройних сил РФ наказало всім підрозділам у Херсонській області відмовитися від мобільного зв’язку. Від 15 квітня комунікація відбуватиметься винятково через провідний телефонний зв’язок. Про це повідомляє рух опо...

Росіяни заявили про захоплення Басівки на Сумщині, українські прикордонники прокоментували

неділя, 6 квітень 2025, 22:38

6 квітня міністерство оборони країни-агресора РФ заявило в Telegram, що їхні окупаційні війська нібито захопили село Басівка в Сумській області, передають Патріоти України. "Захоплення" Басівки нібито порушить постачання озброєння для ЗСУ через автошля...