Путін і Трамп знайшли спільну мову? США і РФ розглядають спільну розвідку природних ресурсів в Арктиці, - Bloomberg

Сполучені Штати і Росія під час недавніх переговорів торкнулися питання Арктики. Країни мають точки дотику, у чому могли б співпрацювати, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg.

За словами джерел видання, обговорення охоплювали розвідку природних ресурсів і торгівельні шляхи. Один із людей сказав, що співпраця в розвідці енергоносіїв також розглядається як мета США.

Як пише Bloomberg, тема виникла, коли президент США Дональд Трамп наполегливо домагався припинення війни в Україні, включно з прямими переговорами з російським диктатором Володимиром Путіним. Обидві сторони нещодавно дали зрозуміти, що вони відкриті для ділових починань і співпраці. Це, своєю чергою, викликало тривогу у європейських і натовських союзників, які намагалися ізолювати Москву з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну три роки тому.

Одне з джерел повідомило, що офіційні особи США розглядають арктичну співпрацю як спосіб вбити клин між Москвою і Пекіном. Однак попередило, що це навряд чи матиме успіх з огляду на те, наскільки зблизилися Росія і Китай за останні роки, особливо з урахуванням їхнього "необмеженого" партнерства від початку війни в Україні.

Bloomberg додало, що Арктика, яка оточена Росією і сімома країнами НАТО - США, Канадою, і країнами Північної Європи, а саме: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Останніми роками Арктика привертає дедалі більшу увагу, оскільки танення льодів через зміну клімату відкриває судноплавні шляхи і можливості для розвідки потенційних енергетичних і мінеральних ресурсів.

Трохи раніше Politico писало, що Кирило Дмитрієв, голова державного Російського фонду прямих інвестицій, заявив після переговорів між США і Росією в Саудівській Аравії (лютий 2025 року), що співпраця в арктичних енергетичних проєктах була однією з "конкретних сфер співпраці", які вони обговорювали.

Крім того, наприкінці минулого року Пентагон опублікував нову Арктичну стратегію, в якій наголошувалося на ризику об'єднання Китаю і Росії в регіоні.

Китай же останніми роками дедалі більше уваги приділяє Арктиці, оголосивши себе 2018 року "приарктичною державою" і розвинувши рибальські, енергетичні та транспортні інтереси в регіоні. Перспектива нових судноплавних маршрутів розглядається як ключ до стратегії Пекіна, яка передбачає Полярний шовковий шлях, що з'єднує Східну Азію, Західну Європу і Північну Америку.

Ситуація загрозлива: Експерт назвав два напрямки, які можуть бути основними для наступу росіян влітку

п’ятниця, 4 квітень 2025, 8:42

Російські загарбницькі війська можуть обрати Лиманський і Куп’янський напрямки основними для наступу. Про це сказав військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріоти України. Зокрема, у військового експерта запитали, чи можна пов’язувати бойові ді...

"Сильний лідер, який говорить логічні речі": Батько Ілона Маска публічно визнаа, що уся їхня сім'я захоплюється Путіним

п’ятниця, 4 квітень 2025, 8:33

Батько американського мільярдера Ілона Маска в інтерв'ю ВВС розповів, що вся його родина захоплюється російським диктатором Володимиром Путіним і вважає того прикладом "сильного лідера", передають Патріоти України. "Як сім'я ми безумовно трохи захоплює...