Путін хоче анексувати Донбас, Херсон і Запоріжжя для погроз ядерною зброєю, - Американський Інститут вивчення війни

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, має намір найближчими місяцями анексувати окуповані південь і схід України безпосередньо до складу Російської Федерації. Тоді він, ймовірно, заявить, прямо або побічно, що російська доктрина, що дозволяє застосування ядерної зброї для захисту російської території, поширюється на ці недавно анексовані території. Такі дії загрожують Україні та її партнерам ядерною атакою, якщо українські контрнаступи щодо звільнення окупованої Росією території продовжаться. Про це йдеться у звіті Американського Інституту вивчення війни ISW, передають Патріоти України.

Терміни анексії Путіна, ймовірно, залежать від того, наскільки він розуміє деградацію російських збройних сил в Україні. Російські військові ще не досягли заявлених Путіним територіальних цілей щодо забезпечення безпеки всієї Донецької та Луганської областей і навряд чи це зроблять. Якщо Путін зрозуміє свою військову слабкість, він, швидше за все, поквапиться з анексією і швидко введе ядерне стримування у спробі зберегти контроль над деякою частиною української території, яку зараз окупує Росія.

Якщо Путін вважає, що російські сили здатні на додаткові успіхи, він, швидше за все, відкладе анексію в надії захопити з її допомогою більше території. У цьому випадку його погане керівництво і українські контрнаступи можуть привести російську армію до колапсу. Путін також може спробувати стримати російські атаки, одночасно мобілізувавши додаткові сили. У цьому випадку він міг би відкласти оголошення про анексію, чекаючи прибуття підкріплення, щоб отримати більше території для анексії.

"Україна та її західні партнери, ймовірно, мають вузьку можливість підтримати український контрнаступ на окуповану українську територію до того, як Кремль анексує цю територію. Україна і захід також повинні розробити узгоджений план реагування на будь-яку анексію і на загрозу ядерної атаки, яка може послідувати за нею. Політичні та етичні наслідки багаторічної російської окупації південного сходу України будуть руйнівними для довгострокової життєздатності української держави. Життєво важливі національні інтереси України і заходу вимагають термінової підтримки Заходу для негайного українського контрнаступу", - зазначають американські аналітики.

"Москва може також анексувати інші проксі-держави Кремля, такі як Південна Осетія (в Грузії) і Придністров'я (в Молдові). Такі дії Росії, швидше за все, підуть за встановленням військового контролю над окупованою Україною і візьмуть до уваги той факт, що Росії майже напевно не вистачає військового потенціалу для захоплення частин України, включаючи Одесу", - вважають аналітики.

Треба знищити Керченський міст і Чорноморський флот: Експерт назвав умови, за яких Україна звільнить Крим

понеділок, 6 лютий 2023, 8:41

За умови надання далекобійної зброї, українська армія матиме усі необхідні передумови для звільнення окупованого Росією Криму. Перш за все, необхідно знищити Керченський (Кримський) міст та Чорноморський флот країни-окупанта. Таку думку виданню Оbozrev...

"80-90% втрат ворога": Військовий експерт пояснив, яка зброя потрібна ЗСУ насамперед

понеділок, 6 лютий 2023, 8:27

Українська армія зараз перш за все потребує артилерії і боєприпасах. Оскільки війська окупантів несуть 80-90% втрат саме від артилерійських ударів. Про це заявив в інтерв'ю Дмитру Гордону відомий військовий експерт Роман Світан, передають Патріоти Укр...