Путін може атакувати з Чорного моря: Адмірал НАТО попередив про загрозу вторгнення Росії в Україну

Попри те, що Росія оголосила про відведення своїх військ від кордону з Україною, наша держава має бути готовою до нової провокації країни-агресора. Цілком імовірно, що вона відбудеться у Чорному морі. Таку думку озвучив колишній верховний головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі, адмірал Джеймс Ставрідіс у статті для Bloomberg. На його думку, західним партнерам України також варто не втрачати пильність, передають Патріоти України.

"У квітні українці зітхнули з полегшенням, коли президент Росії Володимир Путін заявив, що відведе більшість із понад 100 000 військових, перекинутих на російсько-український кордон. Так зробили США, НАТО та решта Європи. Але ніхто не повинен зітхати з полегшенням: Путін не той, хто відступає. Отже, де слід очікувати його наступної провокації? Швидше за все, у водах Чорного моря", – зауважив адмірал.

Ставрідіс нагадав, що вторгненн РФ у Крим у 2014 році закінчилося найбільшим у ХХІ столітті захопленням території суверенної держави. До того ж, ця територія має стратегічне значення. Після цих подій Москва не шкодувала грошей, зброї та військових кураторів для тимчасово окупованого півострову та частин Донбасу.

"Нещодавнє накопичення (сил. – Ред.) стало, мабуть, сигналом для Заходу про те, наскільки невблаганний Путін чинитиме тиск на Україну, і про його глибокий спротив вступу (України. – Ред.) до НАТО. Це також відволікало увагу від його переслідування опозиційного лідера Олексія Навального і посприяло зростанню рейтингу Путіна в Росії. Зрештою, це дозволило російським військовим ефективно попрактикуватися на випадок, якщо Путін вирішить кинути кубики і вторгнутися через кордон", – розмірковує колишній високопосадовець Північноатлантичного альянсу.

Ставрідіс також зазначив, що, хоча здатність Путіна здивувати своїх геополітичних конкурентів ніколи не слід недооцінювати, нинішні маневри його армії не схожі на підготовку до повномасштабного сухопутного вторгнення.

"Путін вже фінансово перенапружений своїми закордонними авантюрами. Відбудова Сирії вимагатиме величезних коштів. Підтримка терористів в Україні коштує дорого. У нього величезний апетит до дорогої нової зброї (наприклад, мілітаризація космосу). І він залишається під потужними санкціями Заходу. Натомість він може вирішити зміцнити свій контроль над акваторією Чорного моря", – вважає колишній адмірал.

Цінність цієї ділянки, за його оцінкою, полягає у її стратегічному значенні. Адже Чорне море межує з Болгарією, Грузією, Румунією, Росією, Туреччиною та Україною.

"Серед цієї групи НАТО має трьох повноправних членів альянсу (Туреччина, Румунія та Болгарія), а також двох близьких партнерів – Україну та Грузію (Росія окупувала території обох). Як і Південно-Китайське море, – це потенційна морська точка спалаху. Крім того, воно, ймовірно, стане багатим джерелом вуглеводнів, що лише посилить напруженість у регіоні", – зробив висновок фахівець.

Більше того, він припустив імовірність повторення такого ж сценарію, який трапився поблизу Керченської протоки восени 2018 року. Тоді Росія захопила три українських військові судна разом з екіпажами.

"Коли Росія вдерлася в Україну в 2014 році, військові Путіна застосували відьомські тактику та процедури. Кібервійна, спецназ без розпізнавальних знаків (так звані "зелені чоловічки"), підпільні напади на транспортні вузли, пропаганда через соціальні мережі та швидкі блискавичні удари були частиною зазначеного міксу. Без сумніву, у Путіна є морська версія цієї історії", – написав Ставрідіс.

Згідно з його прогнозом, морський наступ РФ міг би поєднувати розгортання комбінації швидких патрульних катерів із крилатими ракетами "земля-земля" та ракет наземного базування, застосування вертольотів на базі десантних кораблів для перекидання спецназу, залучення до операції дизельних підводних човнів, що атакують українські військові та цивільні цілі. Одночасно окупанти можуть вдатися до кібератак, аби позбавити українське командування здатності управляти військами, а також до десантних нападів на ключові стратегічні вузли.

"Росіяни вдарили б по українцях, а НАТО не могло б туди дістатися досить швидко, навіть якби було готове це зробити. Мета – нейтралізація українських Військово-морських сил, отримання повного контролю над морем у північному Причорномор'ї, позбавлення ЗСУ шляхів постачання та здобуття панування над частиною суші, яка могла б з'єднати Росію з Кримом", – розкрив тактику росіян Ставрідіс.

Підсумовуючи, він підкреслив, що США та НАТО будуть жорстко засуджувати такі дії Росії, однак це не врятує Україну. Адже вона не підпадає під гарантію безпеки НАТО "Напад на одного – це напад на всіх".

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...

Щось пішло не за планом? У Білорусі встановлено рекорд із зальоту "Шахедів" під час атаки РФ по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:55

У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...