Путін може оголосити повну мобілізацію в РФ: Тука розповів, чи це зможе радикально змінити ситуацію на фронті

Росія має великий людський ресурс і може скористатися повною мобілізацією як козирем у "спецоперації" проти України. Проте надії Кремля навряд чи виправдаються – сучасні війни виграє не людська маса, а ефективна зброя, передають Патріоти України.

Навіть якщо диктатор Володимир Путін вирішить зігнати ще більше людей на фронт, кардинально ситуацію на полі бою це не змінить. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Він прокоментував публікацію німецького видання Bild, в якій сказано: у Путіна ще є "три карти в рукаві" для війни проти України, але їх використання може бути небезпечним для нього самого. Перший "козир" – посилення енергетичного тиску на Європу, другий – подальше знищення енергетичної інфраструктури України, третій – масштабна мобілізація в РФ.

Тука погодився, що всі три пункти, про які написали німецькі аналітики, відповідають дійсності.

Експерт не сумнівається, що агресор продовжить бити по енергетичній інфраструктурі України.

"Не хочу бути пророком, але про це я говорив ще навесні. Це рішення, яке лежить на поверхні, і терористична держава на чолі з Путіним ніколи не відмовиться від цього", – зазначив він.

Що стосується російського енергетичного шантажу Заходу, то Тука назвав цей "козир" палицею із двома кінцями.

"Бо, за словами тих же європейців, газосховища наповнені. Особливого дефіциту газу цього року бути не повинно. Звичайно, доведеться включати режим економії, тут нікуди не дінешся, але такої кризи, про яку говорять російські пропагандисти, розповідаючи про Європу, що замерзає, такого апокаліпсису не буде", – упевнений він.

У приклад ексзаступник міністра поставив сюжети кремлівських пропагандистів, які беруть інтерв'ю нібито у громадян Німеччини. На росТБ розповідають, що ті замерзають у квартирах, сидять удома в куртках, хоча на той момент на вулиці +18 градусів. Така брехня може працювати лише на внутрішню російську аудиторію, та й то далеко не на всю.

"Щодо третього пункту – тут теж немає нічого несподіваного. Людський ресурс у Росії досить великий", – продовжив Тука.

Але він підкреслив: у сучасній війні перемогу здобуває не людська маса. "Не треба мати вищої спеціальної військової освіти, щоб зрозуміти, що в сучасній війні виграють насамперед сучасні озброєння й сучасні технології, а не людська маса. Сучасна зброя здатна переробити необмежену її кількість", – пояснив експерт.

Він не виключає сценарію, за якого Путін може піти на повну мобілізацію у своїй країні. У Росії це питання вже "активно педалюється".

"Але я не думаю, що це може призвести до якихось радикальних змін на лінії фронту. Буде тільки збільшено навантаження на наші озброєння, і, відповідно, зросте кількість загиблих громадян РФ", – підсумував Тука.

Не тільки Путін може "грати м'язами": США перекинули есмінець з "Томагавками" на відстань удару по Криму і Ростову (фото)

вівторок, 7 лютий 2023, 20:28

Американський есмінець USS Nitze, оснащений "Томагавками", підійшов до входу в протоку Босфор і кинув якір біля узбережжя Стамбула перед запланованим заходом в порт на військовій-морській базі Гельджюк. Про це йдеться в Twitter 6-го флоту США, передают...

Шойгу приписує собі неіснуючі перемоги та активізує конфлікт з "вагнерівцями" - українська розвідка

вівторок, 7 лютий 2023, 20:00

У військово-політичному керівництві Росії триває конфлікт. Зокрема, про це свідчить заява міністра оборони РФ Сергій Шойгу про "успіхи" збройних сил країни на Донеччині та замовчування ним участі в боях найманців ПВК "Вагнер". Про це повідомило ГУР Мін...