Російська влада намагалася домовитися з ватажком ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним з вечора 23 червня, коли він оголосив про свій марш на Москву. Російське видання "Медуза" пише, що з Пригожиним намагалося спілкуватися військове керівництво, співробітники адміністрації президента, керівництво Росгвардії та інші чиновники, тому що спочатку Кремль намагався вирішити ситуацію мирно, передають Патріоти України.
Після того, як Пригожин пішов на Ростов, з'явилося розпорядження губернаторам про засудження дій головного "вагнерівця". Трохи пізніше Путін виступив і заговорив про зраду.
Стверджується, що вдень 24 червня Пригожин вже сам вирішив поговорити з Кремлем — нібито "намагався додзвонитися до Путіна, але президент не хотів з ним говорити". У російському уряді вважають, що ватажок ПВК зрозумів, що "перейшов межу", а "перспективи руху його колон туманні".
У цей момент "вагнерівці" були поруч з річкою Ока, де армія і Росгвардія обладнали першу лінію оборони. На тлі того, що Пригожин не отримав підтримки від російських військових, у нього змінився настрій. Своєю чергою Кремль нібито вирішив не йти на "криваве зіткнення".
Оскільки Пригожин наполягав, щоб у переговорах брали участь "перші особи", але кремлівський диктатор не бажав контактувати з ним, фінальними переговорами займалася велика група чиновників, до якої, зокрема, ввійшли голова адміністрації президента Антон Вайно, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та посол Росії у Білорусі Борис Гризлов. А очолив цю групу самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
"Пригожину потрібен був гідний конфідент, щоб вийти з гри зберігши обличчя. Таким виступив Лукашенко. Він любить піар і розуміє вигоду - тому і погодився", - пише видання.
При цьому "вигода" для Лукашенка полягає в тому, що він "врятував Росію як максимум від громадянської війни, а як мінімум від великої крові".
Водночас російські політики вважають, що Пригожин програв – його вже позбулися, подробиці угоди ще будуть обговорюватися, але "колишнього впливу і ресурсів у нього не буде": "Він витіснений з Росії. Президент такого не прощає".
Крім того, не виключено, що все ж у керівництві міністерства оборони можуть відбутися зміни, але не на вимогу Пригожина, а через поведінку військового керівництва. Шойгу і Герасимов досі не прокоментували заколот, який послабив позиції Путіна.
"Він не міг зійти до Пригожина, але його вчора (після телезвернення. - ред.) не було ніде. Він "цар", "перший", але бляха-муха, коли треба – втруться, а не змушуй за себе світити фасадом Лукашенка та перемовлятися силовиків", – зазначили співрозмовники видання, близькі до Кремля.
За їхніми оцінками, тепер диктаторові буде складніше "збирати вертикаль влади" – а спроб "перевлаштувати систему" з боку "російських еліт" стане лише більше.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...