Президент Росії Володимир Путін на переговорах із лідерами африканських країн 17 червня продемонстрував текст, який він назвав "договором про постійний нейтралітет та гарантії безпеки Україні".
"Він так і називається: договір про постійний нейтралітет та гарантії безпеки України. <...> Більше того, до нього є ще й додаток — я навіть не про це говоритиму, він стосується і збройних сил, і інших речей. Все прописано – від одиниць бойової техніки до особового складу збройних сил. Ось цей документ.
Він парафований [попередньо схвалений] київською делегацією, підпис стоїть. Але після того, як ми, як і обіцяли, відвели війська від Києва, київська влада, як зазвичай роблять їх господарі, викинула це все на звалище історії", - побідкався Путін.
Варто зазначити, що парафований документ не є чинним договором. І навіть якщо у перші скрутні тижні раптового нападу держави-агресора українські дипломати вели переговори про нейтралітет, їхні підписи мають лише рекомендаційний характер керівництву держави.
Додаток до договору, де перерахована гранична кількість військової техніки та чисельності української армії, яку пропонує Росія, опублікували журналісти кремлівського пулу:
- танки – 342 одиниці (Україна пропонувала 800);
- допоміжні та бойові літаки – 102 одиниці (Україна пропонувала 160);
- бойові броньовані машини - 1029 (Україна пропонувала 2400)
- артилерійські системи - 519 (Україна пропонувала 1900)
- міноменти - 147 (Україна пропонувала 1080)
- ПТРК - 333 (Україна пропонувала 2000)
- чисельність Збройних сил – до 85 тисяч осіб (Україна пропонувала 250);
- чисельність Національної гвардії – 15 тисяч осіб.
Наприкінці березня російські війська під ударам ЗСУ відступили від Києва, до околиць якого прорвалися на початку вторгнення. За кілька днів президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в геноциді – на звільнених територіях Київської області виявили сліди воєнних злочинів, у тому числі вбивств та зґвалтувань російськими військовими мирних жителів.
Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 24 лютого 2025 року завдали ураження по Рязанському нафтопереробному заводу у Рязанській області, що задіяний у...
Україна веде важкі переговори із США про надання американцям доступу до українських ресурсів в обмін на гарантії безпеки та подальшу допомогу. Як пише The Economist із посиланням на українських посадовців, які побажали залишитися анонімними, американці...